ЕКЛІН-Термо-методичні вказівки

                                                                                    Купити ЕКЛІН-Термо

Рідкий пінний сильнолужний миючий засіб рекомендується для очищення стійких до дії лугу поверхонь від органічних забруднень (білкових, жирових, вуглеводних, нагару, кіптяви тощо).

Засіб розроблений для застосування  у м’ясо-, молоко-, рибопереробній, масложировій, овочеконсервній, пивобезалкогольній, лікеро-горілчаній та виноробній, кондитерській галузях, а також на підприємствах громадського харчування, торгівлі, продовольчих ринках, для миття спеціалізованого транспорту (молоковози, квасні бочки, кеги і т.п.), миття транспортних засобів для харчових продуктів.

 1. Область застосування

«ЕКЛІН-Термо»  рекомендовано для використання в процесі очищення і знежирення:

- ємнісного і неємнісного устаткування (зовнішні та внутрішні поверхні танків, ємностей, трубопроводів, транспортерних стрічок, ліній розливу і упаковки, тари, фляг, їдальні та лабораторного посуду, робочих столів і т.д.); поверхонь (підлоги, стіни, меблі, і т.д.), кухонного інвентарю і санітарно-технічного обладнання в будь-яких структурних підрозділах (у тому числі на харчоблоках) організацій охорони здоров'я, санітарно-оздоровчих, дитячих дошкільних та інших організованих колективів, вокзалах, об'єктах залізничного транспорту і метрополітені, житлово-експлуатаційних і комунальних об'єктах, гуртожитках, готелях, 

-  для прання тканинних  матеріалів з  бавовняна-паперових  волокон (бельтинга, мішків, халатів, спецодягу тощо); 

-  виробничого обладнання м'ясо- та рибопереробних виробництв (коптильні та термічні камери, фаршеві машини, шнекові дробилки, конвеєрні стрічки, устаткування для первинної обробки тушок тварин та ін.) з нержавіючої сталі, поліетилену, поліпропілену і т.п.

-  для очищення від специфічних забруднень вуглеводнями (дизельне паливо,

бензин, масла і т.д.) на автозаправках, базах зберігання і відпуску палива і т.ін

  1. Метод використання:

Ручна, механізована, пінна мийка (через розпилювальні форсунки, методом зрошення, за допомогою машин високого тиску, пінних генераторів, миючих та посудомийних машин і т.п.).

 3  Властивості миючого засобу «ЕКЛІН-Термо»:

«ЕКЛІН-Термо» - рідкий концентрований лужний пінний засіб, є стабільним у водних розчинах і на повітрі, негорючий і повністю розпадається у зовнішньому середовищі. 

Для приготування робочих розчинів використовується вода, що відповідає вимогам діючих СанПіН України. Засіб добре розчинний у воді при температурі 20-25°С, володіє високою змочуючою, емульгуючою та диспергуючою дією. 

4. Технічні характеристики

Засіб являє собою водний розчин лугу, поверхнево-активних речовин та комплексоутворювача. 

Зовнішній вигляд: у вигляді прозорої рідини від жовто-коричневого кольору, без вираженого запаху або з помірним запахом компонентів, що входять до складу. Допускається випадіння незначного осаду. 

Густина: 1,3-1,5 г/см³. 

Значення рН 1 % розчину: 12,5 – 14,0. Миюча здатність – не менше 85 %.

 5. Приготування робочих розчинів

5.1. Приготування робочих розчинів засобу «ЕКЛІН-Термо»  проводять в приміщенні, оснащеному приточно-витяжною механічною вентиляцією, при цьому використовують ємності з різних матеріалів (нержавіюча сталь, поліетилен, поліпропілен та ін.), які повинні закриватися кришками.

5.2. Для приготування робочих розчинів, а також ополіскування, необхідно використовувати водопровідну воду, що відповідає вимогам діючих СанПіН України.

5.3. Робочі розчини миючого засобу «ЕКЛІН-Термо»  готують згідно з розрахунком, наведеними в таблиці 1.

Таблиця 1.

Концентрація  засобу, %

Кількості концентрату і води, необхідні для приготування робочого розчину

10 л робочого розчину

100 л робочого розчину

1000 л робочого розчину

засіб, л

вода, л

засіб, л

вода, л

засіб, л

вода, л

1,0

0,100

9,900

1,0

99,000

10

990,0

1,5

0.150

9,850

1,5

98,500

15

985,0

2,0

0.200

9,800

2.0

98,000

20

980,0

2,5

0.250

9,750

2,5

97,500

25

975,0

3,0

0.300

9,700

3,0

97,000

30

970,0

3,5

0,350

9,650

3,5

96,500

35

965,0

4,0

0,400

9,600

4,0

96,000

40

960,0

5,0

0,500

9,500

5,0

95,000

50

950,0

 6. Рекомендації по застосуванню

Час і температура мийки визначається в кожному окремому випадку, в залежності від ступеня забруднення і технологічних можливостей застосовуваного устаткування.

Миття устаткування, котлів, посудин з сильним забрудненням: заповнити ємність робочим розчином на 15 - 30 хвилин, потім обробити при необхідності щітками та ретельно промити водою.

Мийка  поверхонь: протерти ганчірочкою або запінити за допомогою піногенератору, при необхідності розтерти щітками, змити водою. 

Мийка поверхонь і великогабаритного обладнання в організаціях охорони здоров'я: на поверхню, яку потрібно обробити, нанести робочий розчин продезінфікованою ганчіркою, змити водою.

Для досягнення оптимальних показників мийки необхідно використовувати розчини наступних концентрацій:

 

1,0% – 2,5%

Миття устаткування, транспорту тощо щітками, ганчірками, за допомогою піногенераторів, машин високого або низького тиску при температурі 18-50°С

 

Мийка тари, інвентарю, посуду, ємностей за допомогою щіток, ганчірки або методом замочування на 10 – 30 хвилин при температурі 18-50°С з наступною обробкою щітками, ганчірками при сильних забрудненнях

3,0% – 5,0%

 Видалення сильних жирових, органічних забруднень при температурі 305,0% – 7,0%. -50°С (в особливо складних випадках концентрацію збільшують до

 Після використання миючого засобу обполоснути оброблені поверхні проточною водою протягом (2±1) хвилин залежно від використаної концентрації робочого розчину засобу.

 ЗАСІБ  НЕ  МОЖНА  ЗАСТОСОВУВАТИ НА ПОВЕРХНЯХ  АБО ОБЛАДНАННІ З АЛЮМІНІЮ, ЛЕГКИХ  І КОЛЬОРОВИХ МЕТАЛІВ, А ТАКОЖ НА ОЦИНКОВАНИХ І ЛУДЖЕНИХ ПОВЕРХНЯХ. НЕ МОЖНА ЗМІШУВАТИ З КИСЛОТАМИ!

 7. Контроль на повноту ополіскування від миючого засобу

7.1. Контроль на повноту видалення залишків розчину засобу «ЕКЛІН-Термо»  здійснюють за наявності (відсутності) лужності в змивний воді і на поверхні ділянки обладнання.

Наявність або відсутність залишкової лужності в змивній воді визначають за допомогою індикатора фенолфталеїну. В пробірку відбирають 100 см³ змивної води і вносять у неї 2-3 краплі 0,1%-вого спиртового розчину фенолфталеїну. При відсутності луги - вода залишається безбарвною. Забарвлення змивною води в малиновий колір свідчить про наявність лугу в воді, що вимагає повторного відмивання обладнання. 

7.2. Наявність або відсутність залишкової лужності на поверхні обладнання перевіряють за допомогою індикаторного лакмусового паперу.

Для цього відразу ж після миття до вологої поверхні ділянки обладнання прикладають смужку індикаторного паперу і щільно притискають. Фарбування індикаторного паперу в зелено-синій колір говорить про наявність на поверхні обладнання залишкової лужності, що вимагає повторного  його відмивання. Якщо зовнішній вигляд паперу не змінився - залишкова лужність відсутня, що свідчить про відсутність засобу «ЕКЛІН-Термо»  на поверхні обладнання.

7.3. Контроль масової частки (концентрації) миючих засобів в робочих розчинах:

Визначення концентрації робочого розчину засобу здійснюють на підставі даних кислотно-основного титрування.

Для цього (20+1) см³ робочого розчину засобу поміщають в конічну колбу. До розчину додають 1 – 2 краплі 0,1% спиртового розчину фенолфталеїну і титрують 0,02н соляною кислотою (T1) до зникнення малинового кольору.

 8. Вимоги до техніки безпеки

8.1. До роботи не допускаються особи молодше 18 років, особи, які страждають алергічними захворюваннями і всі особи, які мають протипоказання згідно Постанови МОЗ України. Працівники повинні пройти навчання, інструктаж з безпечної роботи з дезінфікуючими і миючими засобами і по наданню першої допомоги при випадковому отруєнні.

8.2. Уникати попадання в очі, на шкіру і в шлунок.

8.3. Всі роботи слід проводити в робочому одязі з захистом шкіри рук гумовими рукавичками.

8.4. При розпиленні необхідно використовувати засоби захисту: універсальні респіратори, герметичні окуляри, гумові чоботи гумові рукавички, комбінезон.

8.5. Виробничі приміщення для приготування робочих розчинів повинні бути обладнані приточно-витяжною механічною вентиляцією.

8.6. У відділенні для готування миючих і дезінфікуючих розчинів необхідно вивісити інструкції з готування робочих розчинів і правила миття обладнання.

8.7. У відділенні для готування розчинів повинна бути аптечка.

8.8. Засіб «ЕКЛІН-Термо»  необхідно зберігати окремо від продуктів харчування в герметично закритій тарі підприємства-виробника в сухому, закритому приміщенні.

8.9. Зливання в каналізацію здійснювати після розведення.

 9. Перша допомога при випадкових отруєннях

9.1 У разі потрапляння засобу на шкіру, слід змити струменем проточної води і обробити розчином борної кислоти.

9.2 У разі потрапляння засобу в очі, їх слід ретельно промити водою, при необхідності звернутися до лікаря.

9.3 У разі попадання засобу всередину, необхідно негайно прополоскати рот, потім випити велику кількість теплої води, прийняти 10-20 таблеток активованого вугілля. При необхідності звернутися до лікаря.

9.4 При появі ознак подразнення органів дихання і слизових оболонок очей (першіння в горлі і носі, кашель, сльозотеча, різь в очах) потерпілого виводять на свіже повітря або добре провітрюване приміщення. Рот і носоглотку слід промити водою. Дають тепле молоко. При необхідності звернутися до лікаря.

 10  Пакування. Транспортування. Зберігання.

10.1  Засіб упаковують в пластмасові ємності об’ємом 5, 10 л. За узгодженням виробника можлива інша фасовка.

10.2  Засіб транспортують усіма видами транспорту в критих транспортних засобах, а також в універсальних контейнерах у відповідності з правилами перевезення вантажів, діючими на кожному виді транспорту. 

Засіб зберігають у щільно закритій тарі на відстані не ближче 1 м від нагрівальних приладів при температурі від + 5°С до 40°С в критих 

10.1 складських приміщеннях. Можливо випадання осаду при низьких температурах. Після зникнення осаду миючі властивості відновлюються.

10.2 Засіб має бути захищене від потрапляння прямих сонячних променів.

10.3 Гарантійний термін зберігання (термін придатності) засобів - 5 років з дати виготовлення.