Профілактична дезінфекція

Профілактична дезінфекція

Профілактична дезінфекція - це дезінфекція, яка проводиться поза зв'язком з епідемічними вогнищами в місцях ймовірного скупчення збудників інфекційних хворобі (лікувально-профілактичні установи, дитячі дошкільні установи, підприємства харчової промисловості та громадського харчування, вокзали, вагони, видовищні установи і так далі).

Основними об'єктами проведення профілактичної дезінфекції є:

поліклініки, дитячі консультації і інші подібні установи (дезінфекція проводиться після закінчення промови або в перервах між ними);

дитячі дошкільні установи;

місця загального користування, масового скупчення людей, проведення видовищних заходів (вокзали, пароплави, вагони, кінотеатри, гуртожитки, ринки і так далі);

підприємства харчової промисловості, заклади торгівлі харчовими продуктами та громадського харчування;

водопровідні споруди;

перукарні, лазні, душові, плавальні басейни і т.д .;

підприємства, де зберігається і переробляється сировина тваринного походження.

Профілактичну дезінфекцію в залежності від характеру об'єкта проводять або самі господарські організації, або центри профілактичної дезінфекції (дезінфекційні відділи територіальних центрів гігієни та епідеміології). Господарські організації займаються виконанням профілактичних дезінфекційних заходів в тих випадках, коли потрібно їх постійне і безперервне проведення (дезінфекція питної води, пастеризація молока і молочних продуктів, обробка води в плавальних басейнах, вентиляція в кінотеатрах, спортзалах і так далі). Дезінфекційні установи санітарно-епідеміологічної служби в цих випадках здійснюють методичні та контрольні функції.

В окремих випадках, коли профілактична дезінфекція має разовий або періодичний характер, вона проводиться за договорами силами і засобами центрів профілактичної дезінфекції або дезінфекційних відділів територіальних центрів гігієни та епідеміології (дезінфекція виробничих приміщень після капітального ремонту, періодична дезінфекція на ринках і т.д.).

Ефективність профілактичної дезінфекції в чому визначається санітарно-комунальним благоустроїм населеного пункту, санітарно-технічним станом об'єкта, якістю виконання на об'єктах профілактичних рекомендацій санітарно-епідеміологічної служ. б, ступенем участі населення у виконанні профілактичних заходів.

доля
close