Дізнатися групу крові в домашніх умовах

Дізнатися групу крові в домашніх умовах

Медики стверджують, що група крові у людини індивідуальна, так як за допомогою спеціальних позначень таким способом описуються індивідуальні антигенні характеристики еритроцитів. Як же дізнатися свою групу крові, і чи можна це зробити в домашніх умовах?

Група крові і її типи

Медичними фахівцями прийнято кров різних людей об'єднувати в певні групи. Найбільш поширеною системою для такої градації є система АВО - а-б-нуль. Вона заснована на иммуногенетических ознаках крові, які є у кожного у вигляді антигенів. Їх можна виявити в еритроцитах, лейкоцитах, тромбоцитах, плазмі. Ті антигени, які знаходяться в еритроцитах, називаються агглютиногенами, а в плазмі розміщуються аглютиніни (антитіла).

Залежно від змісту антигенів або антитіл в крові людини, можна дізнатися і його групу, і її резус-фактор:

1 група характеризується тим, що не має в еритроцитах антигенів, зате в плазмі є антитіла. Її прийнято позначати «0».

2 група містить антиген А і антитіла В.

3 група вміщує в собі антиген В і антитіла А.

4 група поєднує антигени А і В, не маючи в наявності антитіл.

Друга система класифікації людської крові - це резус-система. Вона заснована на визначенні в еритроцитах білка, який також грає роль антигену. Механізм визначення резусу досить простий: якщо білок присутній на поверхні еритроцитів, то це позитивний результат, відсутній - негативний.

Таким чином, за своїм типом кожна з чотирьох груп носить позитивний або негативний резус. Тобто у людини можна виявити один з восьми видів крові.

Дізнаємося свою групу крові в домашніх умовах

1. Придбати  експрес-тест для визначення групи крові в домашніх умовах

2. Ознайомитися з інструкцією проведення експрес-тесту в домашніх умовах

3. Підготувати місце для проведення міні-обстеження: очистити поверхню, на якій буде проводитися реакція

4. Вимити руки (вам знадобиться один з ваших пальців, зазвичай це вказівний палець лівої руки).

5. Видобути стерильну дезінфікуючу серветку і обробити за допомогою неї місце майбутнього проколу для забору крові.

6. Відкрити ковпачок автоігли і зробити прокол, почекати трохи, поки збереться на поверхні шкіри пальця крапля крові необхідного розміру (наприклад, з сірникову головку), ранку протріть дезінфікуючої серветкою.

7. Наберіть утворилася краплю в пластикову піпетку.

8. З піпетки видавити її вміст на картонну тест смужку з реагентами (може знадобитися кілька крапель, тому палець потрібно трохи помасажувати для додаткового припливу крові, якщо вона не з'явиться сама).

9. Дочекайтеся результату і порівняйте його з наочною карткою-схемою.

Як ви вже зрозуміли, цей тест працює на основі механізму лабораторного визначення групи: на картонну тест-смужку завдано антиген, кров, змішуючись з ним, дає певну реакцію. Результат перевіряється за відповідною прикладеної до інструкції схемою.

Існують деякі правила, яких слід дотримуватися при проведенні такого експрес-тесту в домашніх умовах: обов'язково перевірити цілісність фольгованої упаковки, в разі її пошкодження, тест застосовувати не можна (можливі неправильні результати аналізів); всі прилади і реактиви, що поставляються в комплекті, має використовуватися виключно один раз (автоіголка може проколоти шкіру пальця одного разу, так як після спрацьовування її колючий частина автоматично відламується), не нехтуйте застосуванням дезінфекційної серветки до проколу шкіри пальця і ​​після, щоб прибрати надлишки виділилася крові і обробити утворилася ранку.Такім способом за невеликий період часу ви зможете дізнатися свою групу крові і резус, скориставшись спеціальним експрес-тестом, який призначений для застосування в домашніх умовах. Він підходить для виявлення необхідних даних у малюків, а також лежачих хворих, людей похилого віку, які з незалежних від них причин не здатні дістатися до лабораторії або поліклініки.

доля
close