Дезінфекція при короновірусе

Дезінфекція при короновірусе

 З проведення дезінфекційних заходів для профілактики захворювань,

викликаються коронавірусами.

Коронавіруси (сімейство Coronuviridac) - РНК-віруси розміром 80-160 нм, що мають зовнішню ліпосодержащую оболонку. За стійкістю до дезінфікуючих засобів відносяться до вірусів з низькою стійкістю.

Механізми передачі інфекції - повітряно-крапельний, контактний, фекально-оральний.

З метою профілактики та боротьби з інфекціями, викликаними коронавірусами, проводять профілактичну та осередкову (поточну, заключну) дезінфекцію. Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі засоби, зареєстровані в установленому порядку. В інструкціях по застосуванню цих коштів вказані режими для знезараження об'єктів при вірусних інфекціях.

Для дезінфекції можуть бути використані кошти з різних хімічних груп: хлорактивними (натрієва сіль дихлоризоциануровойкислоти - в концентрації активного хлору в робочому розчині не менше 0,06%, хлорамін В - в концентрації активного хлору в робочому розчині не менше 3,0%); кіслородактівние (перекис водню - в концентрації не менше 3,0%), катіонні поверхнево-активні речовини (КПАВ) - четвертинні амонієві сполуки (в концентрації в робочому розчині не менше 0,5%), третинні аміни (в концентрації в робочому розчину не менше 0,05%), полімерні похідні гуанідину (в концентрації в робочому розчині не менше 0,2%), спирти (як шкірних антисептиків і дезінфікуючих засобів для обробки невеликих за площею поверхонь - ізопропіловий спирт концентрації не менше 70% за масою, етиловий спирт в концентраціях і не менше 75% по масі). Зміст діючих речовин зазначено в інструкціях по застосуванню.

Знезараженню підлягають всі поверхні в приміщеннях, призначені для перебування відвідувачів, а також персоналу, зайнятого їх обслуговуванням, включаючи поверхні в приміщеннях, руки, предмети обстановки, підвіконня.

Профілактична дезінфекція.

Профілактична дезінфекція починається негайно при виникненні загрози захворювання з метою попередження проникнення і розповсюдження збудника захворювання в колективи людей на об'єктах, в установах, на територіях і т.д., де це захворювання відсутня, але є загроза його занесення ззовні. Включає заходи особистої гігієни, часте миття рук з милом і протирання їх шкірними антисептиками, регулярне провітрювання приміщень, проведення вологого прибирання.

         Для дезінфекції застосовують найменш токсичні засоби. Заходи припиняються через 5 днів після ліквідації загрози занесення збудника.

Вогнищева дезінфекція.

Включає поточну і заключну.

Поточну дезінфекцію в осередку проводять протягом усього часу хвороби. Для поточної дезінфекції слід застосовувати дезінфікуючі засоби, дозволені до використання в присутності людей (на основі катіонних поверхнево-активних речовин) способом протирання.

Гігієнічну обробку рук із застосуванням спиртсодержащих шкірних антисептиків слід проводити після кожного контакту з шкірних покривів хворого (потенційно хворого).

Повітря в присутності людей рекомендується обробляти з використанням технологій і обладнання, дозволених до застосування в установленому порядку, на основі використання ультрафіолетового випромінювання (рециркуляторів), різних видів фільтрів (в тому числі електрофільтрів) відповідно до діючих методичних документів.

Заключну дезінфекцію в інфекційному вогнищі проводять після вибуття хворого з вогнища. Для обробки використовують найбільш надійні дезінфікуючі засоби на основі хлорактивних і кіслородактівних з'єднань. При обробці поверхонь в приміщеннях застосовують спосіб зрошення. Повітря в відсутність людей рекомендується обробляти з використанням відкритих ультрафіолетових опромінювачів, аерозолів дезинфікуючих засобів.

         Всі види робіт з дезінфікуючими засобами слід виконувати під вологонепроникних рукавичках, одноразових або багаторазового застосування (при медичних маніпуляціях). При проведенні заключної дезінфекції способом зрошення використовують засоби індивідуального захисту (ЗІЗ). Органи дихання захищають респіратором, очей -Захисний окулярами або використовують протиаерозольні ЗІЗ органів дихання з ізолюючої лицьовою частиною.

Дезінфікуючі засоби зберігають в упаковках виробника, щільно закритими в спеціально відділеному сухому, прохолодному і затемненому місці, недоступному для дітей.

Запобіжні заходи.

Громадянам необхідно дотримуватись заходів особистої гігієни використовувати захисні маски; утримуватися від відвідування місць масового скупчення людей і контактів з хворими людьми з високою температурою.

Posted on 2020-03-04 Статті 0 508

Оставить свой комментарийLeave a Reply

Категории блогов

Последние комментарии

Без комментариев

Поиск по блогам

Recently Viewed

No products

Menu

Сравнение 0