Eklin-Soft - methodical instructions

Купити Еклін Софт 

Рідкий лужний пінний або малопінний (на вимогу покупців) миючий засіб, призначений для очищення різноманітних поверхонь від жирових, білкових, вуглеводних та інших органічних забруднень. Має м’який лужний компонент, тому може бути використаний на більшості поверхонь, які руйнуються або пошкоджуються сильним лугом. Рекомендований для механізованої, пінної мийки, а також мийки ручними методами.

 1. Область застосування

«ЕКЛІН-Софт» («ECLEAN-Soft») рекомендовано для використання в процесі очищення і знежирення, у тому числі поверхонь з алюмінію та інших металів та сплавів:

- автоматична та ручна мийка будь-яких виробів з алюмінію та інших металів (в т.ч. кольорових), вішал, агрегатів, посуду, кухонного інвентарю; 

- поверхонь (підлоги, стіни, меблі, і т.д.), санітарно-технічного обладнання в будьяких структурних підрозділах (у тому числі на харчоблоках) організацій охорони здоров'я, санаторно-оздоровчих, дитячих дошкільних та інших організованих колективів, на харчових підприємствах різного профілю (а саме: у м’ясо-, молоко-, рибопереробній, масложировій, овочеконсервній, пивобезалкогольній, лікеро-горілчаній та виноробній, кондитерській галузях, а також на підприємствах громадського харчування, торгівлі, продовольчих ринках тощо), житлово-експлуатаційних і комунальних об'єктах;

- для миття спеціалізованого транспорту (молоковози, квасні бочки, кеги і т.п.), миття транспортних засобів для харчових продуктів;

- для тканинних матеріалів з бавовняно-паперових волокон (бельтингу, мішків, халатів, спецодягу тощо);

- виробничого та лабораторного обладнання з нержавіючої сталі, алюмінію, поліетилену, скла, органічного скла;

- ємнісного та неємнісного устаткування (зовнішні та внутрішні поверхні танків, ємностей, трубопроводів, транспортерних стрічок, ліній розливу і упаковки, тари, фляг, їдальні та лабораторного посуду, робочих столів і т.д.); 

- для очищення від специфічних забруднень вуглеводнями (дизельне паливо, бензин, масла і т.д.) на автозаправках, базах зберігання та продажу  палива і т.д.).

 2  Метод використання:

Ручна, механізована, пінна мийка (через розпилювальні форсунки, методом зрошення, за допомогою машин високого тиску, пінних генераторів, миючих машин і т.п.).

 3  Властивості миючого засобу «ЕКЛІН-Софт» («ECLEAN-Soft»):

«ЕКЛІН-Софт» («ECLEAN-Soft») - рідкий концентрований лужний засіб, є стабільним у водних розчинах і на повітрі, негорючий і повністю розпадається у зовнішньому середовищі. 

Для приготування робочих розчинів використовується вода будь-якої жорсткості, засіб добре розчинний у воді при температурі 20 – 25°С, володіє високою змочуючою, емульгуючою, диспергуючою дією. 

4. Технічні характеристики

Засіб являє собою водний розчин соди кальцинованої та поверхнево-активних речовин.

Зовнішній вигляд: у вигляді прозорої рідини від світло-жовтого до коричневого кольору, без вираженого запаху або з помірним запахом компонентів, що входять до складу. Допускається випадання незначного осаду.  Густина: 1,0 – 1,3 г/см³. 

Значення рН 1 % розчину: 10,0 – 13,0. Миюча здатність – не менше 80 %.

 5. Приготування робочих розчинів

5.1. Приготування робочих розчинів засобу «ЕКЛІН-Софт» («ECLEAN-Soft»)  проводять в приміщенні, оснащеному приточно-витяжною механічною вентиляцією, при цьому використовують ємності з різних матеріалів (нержавіюча сталь, поліетилен, скло та ін.), які повинні закриватися кришками.

5.2. Для приготування робочих розчинів, а також ополіскування, необхідно використовувати водопровідну воду, що відповідає вимогам діючих СанПіН України.

5.3. Робочі розчини миючого засобу «ЕКЛІН-Софт» («ECLEAN-Soft»)  готують згідно з розрахунком, наведеними в таблиці 1. 

Таблиця 1.

Концентрація  засобу, %

Кількість концентрату і води, необхідні для приготування робочого розчину

10 л робочого розчину

 100 л робочого розчину

1000 л робочого розчину

засіб, л

вода, л

засіб, л

вода, л

засіб, л

вода, л

0,1

0.010

9,990

0,1

99,900

1,0

999,0

0,5

0.050

9,950

0,5

99,500

5,0

995,0

1,0

0,100

9,900

1,0

99,000

10,0

990,0

1,5

0.150

9,850

1,5

98,500

15,0

985,0

2,0

0.200

9,800

2.0

98,000

20,0

980,0

2,5

0.250

9,750

2,5

97,500

25,0

975,0

3,0

0.300

9,700

3,0

97,000

30,0

970,0

4,0

0,400

9,600

4,0

96,000

40,0

960,0

5,0

0,500

9,500

5,0

95,000

50,0

950,0

6. Рекомендації по застосуванню

Час і температура мийки визначається в кожному окремому випадку, в залежності від ступеня забруднення і технологічних можливостей застосовуваного устаткування.

Миття устаткування, котлів, посудин з сильним забрудненням: заповнити ємність робочим розчином на 15 – 30 хвилин, потім обробити при необхідності щітками та ретельно промити водою.

Мийка поверхонь: протерти ганчірочкою, або завдати за допомогою піногенератора, при необхідності розтерти щітками, змити водою. 

Мийка поверхонь і великогабаритного обладнання в організаціях охорони здоров'я:

робочий розчин нанести на поверхню, яку потрібно обробити,  продезінфікованою ганчіркою,  змити водою.

 НЕ МОЖНА ЗМІШУВАТИ З КИСЛОТАМИ!

 Для досягнення оптимальних показників мийки необхідно використовувати розчини наступних концентрацій:

 

0,5% – 1,5%

Миття устаткування, транспорту тощо щітками, ганчірками, за допомогою піногенераторів, машин високого або низького тиску при температурі 18 – 50°С

 

Мийка тари, інвентарю, посуду, ємностей за допомогою щіток, ганчірки або методом замочування на 10 – 30 хвилин при температурі 18 – 50°С з наступною обробкою щітками, ганчірками при сильних забрудненнях.

1,5% – 3,0%

Видалення сильних жирових, органічних забруднень при температурі 30 – 50°С (в особливо складних випадках концентрацію збільшують до 5%).

7. Контроль на повноту ополіскування від миючого засобу

7.1. Контроль на повноту видалення залишків розчину засобу «ЕКЛІН-Софт» («ECLEAN-Soft»)  здійснюють за наявності (відсутності) лужності в змивній воді і на поверхні ділянки обладнання.

Наявність або відсутність залишкової лужності в змивній воді визначають за допомогою індикатора фенолфталеїну. В пробірку відбирають 100 см³ змивної води і вносять у неї 2-3 краплі 0,1%-го спиртового розчину фенолфталеїну. При відсутності луги - вода залишається безбарвною. Фарбування змивної води в малиновий колір свідчить про наявність лугу в воді, що вимагає повторного відмивання обладнання. 

7.2. Наявність або відсутність залишкової лужності на поверхні обладнання перевіряють за допомогою індикаторного лакмусового паперу.

Для цього відразу ж після миття до вологої поверхні ділянки обладнання прикладають смужку індикаторного паперу і щільно притискають. Фарбування індикаторного паперу в зелено-синій колір говорить про наявність на поверхні обладнання залишкової лужності, що вимагає повторного  його відмивання. Якщо зовнішній вигляд паперу не змінився – залишкова лужність відсутня, що свідчить про відсутність засобу «ЕКЛІН-Софт» («ECLEAN-Soft»)  на поверхні обладнання.

7.3. Контроль масової частки (концентрації) миючих засобів в робочих розчинах:

Визначення концентрації робочого розчину засобу здійснюють на підставі даних кислотно-основного титрування.

Для цього (20+1) см³ робочого розчину засобу поміщають в конічну колбу. До розчину додають 1 – 2 краплі 0,1% спиртового розчину фенолфталеїну та титрують 0,02 н соляною кислотою (T1) до зникнення малинового кольору.

 8. Вимоги до техніки безпеки

8.1. До роботи не допускаються особи молодше 18 років, особи, які страждають алергічними захворюваннями і всі особи, які мають протипоказання згідно Постанови МОЗ України. Працівники повинні пройти навчання, інструктаж з безпечної роботи з дезінфікуючими і миючими засобами і по наданню першої допомоги при випадковому отруєнні.

8.2. Уникати попадання в очі, на шкіру і в шлунок.

8.3. Всі роботи слід проводити в робочому одязі з захистом шкіри рук гумовими рукавичками.

8.4. При розпиленні необхідно використовувати засоби захисту: універсальні респіратори, герметичні окуляри, гумові чоботи, гумові рукавички, комбінезон.

8.5. Виробничі приміщення для приготування робочих розчинів повинні бути обладнані приточно-витяжною механічною вентиляцією.

8.6. У відділенні для готування миючих і дезінфікуючих розчинів необхідно вивісити інструкції з готування робочих розчинів і правила миття обладнання.

8.7. У відділенні для готування розчинів повинна бути аптечка.

8.8. Засіб «ЕКЛІН-Софт» («ECLEAN-Soft»)  необхідно зберігати окремо від продуктів харчування в герметично закритій тарі підприємства-виробника в сухому, закритому приміщенні.

8.9. Зливання засобу в каналізацію здійснювати після розведення.

9. Перша допомога при випадкових отруєннях

9.1 У разі потрапляння засобу на шкіру, слід змити струменем проточної води і обробити розчином борної кислоти.

9.2 У разі потрапляння засобу в очі, їх слід ретельно промити водою, при необхідності звернутися до лікаря.

9.3 У разі попадання засобу всередину, необхідно негайно прополоскати рот, потім випити велику кількість теплої води, прийняти 10 – 20 таблеток активованого вугілля. При необхідності звернутися до лікаря.

9.4 При появі ознак подразнення органів дихання і слизових оболонок очей (першіння в горлі та носі, кашель, сльозотеча, різь в очах) потерпілого виводять на свіже повітря або добре провітрюване приміщення. Рот і носоглотку слід промити водою. Дають тепле молоко. При необхідності звернутися до лікаря.

 10  Пакування. Транспортування. Зберігання.

10.1  Засіб упаковують в пластмасові ємності об’ємом 5, 10 л. За узгодженням виробника можлива інша фасовка.

10.2  Засіб транспортують усіма видами транспорту в критих транспортних засобах, а також в універсальних контейнерах у відповідності з правилами перевезення вантажів, діючими на кожному виді транспорту. 

10.3  Засіб зберігають у щільно закритій тарі на відстані не ближче 1 м від нагрівальних приладів при температурі від + 5°С до 40°С в критих складських приміщеннях. Можливо випадання осаду при низьких температурах. Після зникнення осаду миючі властивості відновлюються.

10.4  Засіб має бути захищене від потрапляння прямих сонячних променів.

10.5  Гарантійний термін зберігання (термін придатності) засобів - 5 років з дати

виготовлення.