Eklin-Forte - methodical guidelines

Купити Еклін-Форте

Рідкий сильнолужний низькопінний миючий засіб призначений для очищення різноманітних поверхонь, стійких до дії лугу від жирових, білкових, вуглеводних та інших органічних забруднень. Рекомендований для циркуляційної (CIP) мийки, а також мийки ручними методами.

Може  бути   використаний у  м’ясо-, молоко-, рибопереробній, масложировій, овочеконсервній, пивобезалкогольній, лікеро-горілчаній та виноробній, кондитерській галузях, а також на підприємствах іншої спеціалізації.

 1. Область застосування

«ЕКЛІН-Форте»  рекомендовано для використання в процесі очищення і знежирення:

-              ємнісного і неємнісного устаткування (зовнішні та внутрішні поверхні танків, ємностей, трубопроводів, ін’єкторів, транспортерних стрічок, ліній розливу і упаковки, тари, фляг, їдальні та лабораторного посуду, робочих столів і т.д.); кухонного інвентарю і санітарнотехнічного обладнання в будь-яких структурних підрозділах (у тому числі на харчоблоках) організацій охорони здоров’я,  санітарно-оздоровчих, дошкільних та інших закладах, вокзалах, об’єктах залізничного транспорту, спеціалізованого транспорту (молоковози, квасні бочки, кеги и т.п.), метрополітенах, житлово-експлуатаційних і комунальних об'єктах, гуртожитках, готелях тощо; 

-              для прання тканинних матеріалів з бавовняно-паперових волокон (бельтинга, мішків, халатів, спецодягу тощо); 

-              виробничого та лабораторного обладнання з нержавіючої сталі, поліетилену, поліпропілену, інших пластмас та поверхонь, стійких до дії лугу та інше;

-              для очищення від специфічних забруднень вуглеводнями (дизельне паливо, бензин,

масла та інші нафтопродукти) на автозаправках, базах зберігання і відпуску палива і т.п.).

 2  Метод використання:

Ручна, механізована, циркуляційна мийка за допомогою спеціалізованого миючого

обладнання, а також ручна мийка за допомогою щітки, губки, ганчірки тощо.

  3  Властивості миючого засобу «ЕКЛІН-Форте»:

«ЕКЛІН-Форте» - рідкий концентрований сильнолужний низькопінний засіб, є стабільним у водних розчинах і на повітрі, негорючий і повністю біорозкладається у зовнішньому середовищі. 

Для приготування робочих розчинів використовується вода, що відповідає вимогам діючих СанПіН України. Засіб добре розчиняється у воді при температурі 20–25°С, володіє високою змочуючою, емульгуючою, диспергуючою властивостями.

  4. Технічні характеристики

Засіб являє собою водний розчин лугу (їдкого натру), поверхнево-активних речовин та комплексоутворювача. 

Зовнішній вигляд: у вигляді непрозорої рідини від жовто-коричневого кольору, без вираженого запаху або з помірним запахом компонентів, що входять до складу.

Допускається випадання незначного осаду.  Густина: 1,3 – 1,5 г/см³. 

Значення рН 1 % розчину: 12,0 – 14,0. Миюча здатність – не менше 85 %.

 5. Приготування робочих розчинів

5.1. Приготування робочих розчинів засобу «ЕКЛІН-Форте»  проводять в приміщенні, оснащеному приточно-витяжною механічною вентиляцією, при цьому використовують ємності з різних матеріалів (нержавіюча сталь, поліетилен, скло та ін.), які повинні закриватися кришками.

5.2.    Для      приготування робочих   розчинів, а також ополіскування, необхідно використовувати водопровідну воду, що відповідає вимогам діючих СанПіН України.

5.3. Робочі розчини миючого засобу «ЕКЛІН-Форте»  готують згідно з розрахунком, наведеними в таблиці 1. 

Таблиця 1.

Концентрація  засобу, %

Кількості концентрату та води, необхідні для приготування робочого розчину

10 л робочого розчину

100 л робочого розчину

1000 л робочого розчину

засіб, л

вода, л

засіб, л

вода, л

засіб, л

вода, л

0,5

0.05

9,950

0,5

99,500

5,0

995,0

1,0

0,100

9,900

1,0

99,000

10,0

990,0

1,5

0.150

9,850

1,5

98,500

15,0

985,0

2,0

0.200

9,800

2.0

98,000

20

980,0

2,5

0.250

9,750

2,5

97,500

25

975,0

3,0

0.300

9,700

3,0

97,000

30

970,0

3,5

0,350

9,650

3,5

96,500

35

965,0

4,0

0,400

9,600

4,0

96,000

40

960,0

5,0

0,500

9,500

5,0

95,000

50

950,0

 6. Рекомендації по застосуванню

Час і температура мийки визначається в кожному окремому випадку, в залежності від ступеня забруднення і технологічних можливостей застосовуваного устаткування.

Миття устаткування, котлів, посудин з сильним забрудненням: заповнити ємність робочим розчином на 15 - 30 хвилин, потім обробити при необхідності щітками та ретельно промити водою.

Мийка поверхонь: обробити поверхні щітками та ретельно промити водою.

Мийка поверхонь і великогабаритного обладнання в організаціях охорони здоров'я: робочий розчин нанести на поверхню, яку потрібно обробити,  продезінфікованою щіткою,  змити водою.

Для досягнення оптимальних показників мийки необхідно використовувати розчини

наступних концентрацій: 

1,0%-3,0%

Миття устаткування, транспорту тощо щітками, ганчірками, за допомогою спеціалізованих миючих машин, машин високого або низького тиску при температурі 18-50°С

Мийка тари, інвентарю, посуду, ємностей за допомогою щіток, ганчірки або методом замочування на 10-30 хвилин при температурі 18-50°С з наступною обробкою щітками, ганчірками при сильних забрудненнях

3,0%-5,0%

Видалення сильних жирових, органічних забруднень при температурі 30-50°С (в особливо складних випадках концентрацію збільшують до 5-7%.

 

АДЕКВАТНА ЗАМІНА МИЛЬНО-СОДОВОМУ РОЗЧИНУ

0,5-1,5%

Протирання ганчірками, щітками, замочування або зрошення

 ЗАСІБ НЕ  МОЖНА  ЗАСТОСОВУВАТИ  НА  ПОВЕРХНЯХ  АБО ОБЛАДНАННІ З АЛЮМІНІЮ, ЛЕГКИХ І КОЛЬОРОВИХ МЕТАЛІВ, А ТАКОЖ НА ОЦИНКОВАНИХ І ЛУДЖЕНИХ ПОВЕРХНЯХ.

НЕ МОЖНА ЗМІШУВАТИ З КИСЛОТАМИ!

7. Контроль на повноту ополіскування від миючого засобу

Контроль на повноту видалення залишків розчину засобу «ЕКЛІН-Форте»  здійснюють за наявності (відсутності) лужності в змивний воді і на поверхні ділянки обладнання.

Наявність або відсутність залишкової лужності в змивній воді визначають за допомогою індикатора фенолфталеїну. В пробірку відбирають 100 см³ змивної води і вносять у неї 2-3 краплі 0,1%-ного спиртового розчину фенолфталеїну. При відсутності луги – вода залишається безбарвною. Забарвлення змивною води в малиновий колір свідчить про наявність лугу в воді, що вимагає повторного відмивання обладнання. 

Наявність або відсутність залишкової лужності на поверхні обладнання перевіряють за допомогою індикаторного лакмусового паперу.

Для цього відразу ж після миття до вологої поверхні ділянки обладнання прикладають смужку індикаторного паперу і щільно притискають. Фарбування індикаторного паперу в зелено-синій колір говорить про наявність на поверхні обладнання залишкової лужності, що вимагає повторного його відмивання. Якщо зовнішній вигляд папери не змінився – залишкова лужність відсутній, що свідчить про відсутність засобу «ЕКЛІН-Форте»  на поверхні обладнання.

Контроль масової частки (концентрації) миючих засобів в робочих розчинах:

Визначення концентрації робочого розчину засобу здійснюють на підставі даних кислотно-основного титрування.

Для цього (20+1) см³ робочого розчину засобу поміщають в конічну колбу. До розчину додають 1 – 2 краплі 0,1% спиртового розчину фенолфталеїну і титрують 0,02 н соляною кислотою (T1) до зникнення малинового кольору.

 8     Вимоги до техніки безпеки

8.1.  До роботи не допускаються особи молодше 18 років, особи, які страждають алергічними захворюваннями і всі особи, які мають протипоказання згідно Постанови МОЗ України. Працівники повинні пройти навчання, інструктаж з безпечної роботи з дезінфікуючими і миючими засобами і по наданню першої допомоги при випадковому отруєнні.

8.2.  Уникати попадання в очі, на шкіру і в шлунок.

8.3.  Всі роботи слід проводити в робочому одязі з захистом шкіри рук гумовими рукавичками.

8.4.  При розпиленні необхідно використовувати засоби захисту: універсальні респіратори, герметичні окуляри, гумові чоботи гумові рукавички, комбінезон.

8.5.  Виробничі приміщення для приготування робочих розчинів повинні бути обладнані приточно-витяжною механічною вентиляцією.

8.6.  У відділенні для готування миючих і дезінфікуючих розчинів необхідно вивісити інструкції з готування робочих розчинів і правила миття обладнання.

8.7.  У відділенні для готування розчинів повинна бути аптечка.

8.8.  Засіб «ЕКЛІН-Форте»  необхідно зберігати окремо від продуктів харчування в герметично закритій тарі підприємства-виробника в сухому, закритому приміщенні.

8.9.  Зливання засобу в каналізацію здійснювати після розведення.

 9     Перша допомога при випадкових отруєннях

9.1.  У разі потрапляння засобу на шкіру, слід змити струменем проточної води і обробити розчином борної кислоти.

9.2.  У разі потрапляння засобу в очі, їх слід ретельно промити водою, при необхідності звернутися до лікаря.

9.3.  У разі попадання засобу всередину, необхідно негайно прополоскати рот, потім випити велику кількість теплої води, прийняти 10-20 таблеток активованого вугілля. При необхідності звернутися до лікаря.

9.4.  При появі ознак подразнення органів дихання і слизових оболонок очей (першіння в горлі і носі, кашель, сльозотеча, різь в очах) потерпілого виводять на свіже повітря або добре провітрюване приміщення. Рот і носоглотку слід промити водою. Дають тепле молоко. При необхідності звернутися до лікаря.

 10  Пакування. Транспортування. Зберігання.

10.1. Засіб упаковують в пластмасові ємності об’ємом 5, 10 л. За узгодженням виробника можлива інша фасовка.

10.2. Засіб транспортують усіма видами транспорту в критих транспортних засобах, а також в універсальних контейнерах у відповідності з правилами перевезення вантажів, діючими на кожному виді транспорту. 

10.3. Засіб зберігають у щільно закритій тарі на відстані не ближче 1 м від нагрівальних приладів при температурі від + 5°С до 40°С в критих складських приміщеннях. Можливо випадання осаду при низьких температурах. Після зникнення осаду миючі властивості відновлюються.

10.4. Засіб має бути захищене від потрапляння прямих сонячних променів.

10.5. Гарантійний термін зберігання (термін придатності) засобів - 5 років з дати виготовлення.