Біо Хлор -Т методичні вказівки

1.3. Дезинфікуючий засіб «Біо Хлор-Т», містить в якості діючої речовини дихлорізоціанурат натрію. (Na-соль ДХЦК),  65,5 %,  з миючим ефектом .

- адипіновакислота - 10%

- бікарбонат натрію – 20%,

- сульфат натрію - 4,5%.

Термін придатності засобу в нерозкритій упаковці виробника - 5 років.

Термін придатності робочих розчинів засобу  - 15 діб.

Засіб добре розчинне у воді, водні розчини прозорі, мають запах хлору. Для надання додаткових миючих властивостейдо розчинів препарату додають миючі засоби, дозволені для застосування в лікувально-профілактичних установах (ЛПУ).

1.4. Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Засіб випускається у вигляді таблеток масою 3.5 г. білого кольору із запахом хлору які добре розчиняються у воді . При розчиненні однієї таблетки у воді виділяється 1,8 г. активного хлору. Водні розчини засобу прозорі, безбарвні, із слабким запахом хлору. Робочі розчини засобу володіють антикорозійними, стабілізуючими властивостями, пом'якшують воду, мають змочувальні, емульгуючі, мийні та відбілюючі властивості, не пошкоджують об'єкти, що виготовлені із корозійностійкого металу, скла, гуми, полімерних матеріалів, силікону, пластмас, дерева, кахлю, порцеляни, фаянсу та поверхні медичних приладів, апаратів і устаткування з лакофарбовим, гальванічним і полімерним покриттям, не фіксують забруднення органічного походження на поверхні виробів медичного призначення, добре змиваються, не залишають нальоту на поверхнях. Видаляють механічні, білкові, жирові забруднення, залишки крові, залишки лікарських засобів із зовнішніх поверхонь, внутрішніх каналів та порожнин виробів медичного призначення, гомогенізують мокротиння та інші виділення.

1.5. Призначення засобу. Засіб «Біо Хлор –Т» призначений для дезінфекції поверхонь приміщень, виробів медичного призначення зі скла, пластмас, гуми на основі силіконового і натурального каучуку, корозійностійких металів (за винятком ендоскопів та інструментів до них), предметів догляду хворих,  білизни, посуду, санітарно-технічного обладнання, прибирального інвентарю при проведенні поточної та заключної дезінфекції у лікувально-профілактичних закладах, вогнищах інфекційних захворювань при інфекціях  бактеріальної (включаючи туберкульоз ,псевдотуберкульоз, дизентерію, легіонельоз, клостридії, туляремія, чума, холеру, коліти, ентерити, гастроентерити, черевний тиф, паратифи, мультирезистентний стафілокок (MRSA), ентерогеморагічна кишкова паличка (Escherichia coli), сальмонельози, дифтерію, скарлатину, коклюш, менінгококову інфекцію, інфекції, викликані синьогнійною паличкою тощо), вірусної (включаючи гепатити А, парентеральні вірусні гепатити (В, С), вірус СНІД (ВІЛ), герпес, грип, парагрип, рота-, поліо- (поліомієліт), корона-, папова-, ентеровіруси, хантавіруси, вакциніявірус, аденовірус, вірус Avian influenza («пташиний грип»), SARS («атипова пневмонія»), вірус «свинячого грипу» А(Н1N1), філовірусів, респіраторно-синтиціальні, риновірусні, ротавірусні інфекції) і грибкової (кандидози, дерматомікози) етіології та ВЛІ ; для  дезінфекції у машинах швидкої допомоги та лабораторіях (клінічних, бактеріологічних, вірусологічних); для профілактичної дезінфекції у лікувально-профілактичних закладах, санаторіях, профілакторіях, стоматологічних та ветеринарних клініках, на комунальних об'єктах, закладах громадського харчування та торгівлі, дитячих закладах(включаючи у пологових будинках), спортивно-оздоровчих комплексах.

- населенням у побуті для знезараження поверхонь приміщень, твердих меблів, санітарно-технічного обладнання при інфекціях бактеріальної і вірусної етіології.

- для дезінфекції та генеральних прибирань  в аптеках, на комунальних об'єктах, на рухомому складі і об'єктах забезпечення всіх видів транспорту (залізничного, громадського, автомобільного, морського, річкового транспорту, у т.ч. метрополітену, в каретах  швидкої допомоги ) приміщень вокзалів, аеровокзалів, станцій та інших об’єктів пасажирського господарства, готелях, гуртожитках, будинках відпочинку, пансіонатах, кінотеатрах, театрах, клубах, квартирах, хімчистках, перукарнях, SPA-центри, манікюрні та педікюрні кабінети, косметичні салони, солярії. громадські туалети, біотуалети, пляжі. На підприємствах громадського харчування і торгівлі ( ресторани, кафе, їдальні, магазини, зони приготування їжи, супермаркети), лазнях, саунах, банях , для знезараження питної води при нецентралізованому водопостачанні, місткостей для зберігання води, для дезінфекції сирих овочів, фруктів, шкарлупи яєць, для знезараження в плавальних басейнах. (Інструкція №1)

- учбово-тренувальних зборів, санітарно-курортних закладах для дорослих і дітей (будинки відпочинку, санаторії, профілакторії, будинки пристарілих, в учбових, навчально-виховних дитячих закладах), а також для дезінфекції на епідемічне значимих об'єктах, діяльність яких вимагає проведення дезінфекційних робіт відповідно до діючих санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, нормативно-методичних документів.

- стерилізації виробів медичного призначенняв тому числі хірургічних та стоматологічних інструментів;

 - дезінфекціїсуміщеної з передстерилізаційним очищеннямвиробів медичного призначення (включаючи хірургічні та стоматологічні інструменти).

 для знезараження перед утилізацією використаних виробів медичного призначення одноразового використання, медичних відходів з текстильних матеріалів (в тому числі перев’язувальний матеріал, ватяні тампони, серветки тощо), біологічних рідин та інших контамінованих виділень (кров, сироватка, слиз, мокротиння, слина, блювотні маси, фекалії, сеча, промивні води після полоскання зіва, змивні води після миття хворого, залишки їжі тощо), посуду з-під виділень;

- в оздоровчих закладах для дорослих і дітей (будинки відпочинку, санаторії, профілакторії, в тому числі кабінети функціональної діагностики, фізіотерапії, бальнеологічні, будинки пристарілих тощо)

- на рухомому складі та об’єктах забезпечення всіх видів транспорту (в тому числі санітарному транспорті, каретах швидкої медичної допомоги, громадському, залізничному, морському, річковому, автомобільному, повітряному транспорті), вокзалах, аеропортах тощо;

- для дезінфекції на підприємствах фармацевтичної, парфюмерно-косметичної, в харчовій та харчопереробної  промисловості, сільського господарства, легкої та тяжкої промисловості.

- на споживчих ринках, установах соціального забезпечення, пенітенціарних установах, відділах звязку, банківських установах, військових частинах, підрозділах внутрішніх справ.

- для дезінфекції на інших епідемічно-значимих об’єктах, діяльність яких вимагає проведення дезінфекційних робіт у відповідності до діючих санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил

1.6. Спектр антимікробної дії. Засіб «Біо Хлор –Т» має бактерицидні (включаючи мікобактерії туберкульозу, псевдотуберкульоз, дизентерію, легіонельоз, туляремію, чуму, холеру, коліти, ентерити, гастроентерити, черевний тиф, паратифи, клостридії, мультирезистентний стафілокок (MRSA), ентерогеморагічну кишкову паличку (Escherichia coli), сальмонельози, дифтерію, скарлатину, коклюш, менінгококову інфекцію, інфекції, викликані синьогнійною паличкою тощо), віруліцидні (включаючи збудників гепатитів і ВІЛ, герпес, грип, парагрип, рота-, поліо-(поліомієліт), корона-, папова-, ентеровіруси, хантавіруси, вакциніявірус, аденовірус, вірус Avian influenza («пташиний грип»), SARS («атипова пневмонія»), вірус «свинячого грипу» А(Н1N1), філовірусів, респіраторно-синтиціальні, риновірусні, ротавірусні інфекції), ВЛІ,  фунгіцидні (щодо грибів роду Саndida та патогенних дерматофітів) та спороцидні властивості.Також  засіб має овоцидні властивості проти збудників паразитарних хвороб (цист, оцист найпростіших, яєць і личинок гельмінтів, гостриків.

1.7. Токсичність та безпечність засобу. Засіб «Біо Хлор-Т» за параметрами гострої токсичності по ГОСТ 12.1.007-76 відноситься до 3 класу помірно небезпечних речовин при введенні в шлунок, до 4 класу мало  небезпечних речовин при нанесенні на шкіру; по класифікації К.К.Сидорова при парентеральному введенні (у черевну порожнину) відноситься до 4 класу мало токсичних речовин; при безпосередньому контакті  не викликає выраженное роздратування шкіри і слизових оболонок очей; Робочі розчини 0,015-0,06% (по АХ) у вигляді пари не викликають  роздратування органів дихання, при одноразовій дії не чинять ісцево-дратівливої дії на шкіру. Робочі розчини з вмістом активного хлору від 0,1% і вище при використанні способами протирання та зрошування, викликають роздратування верхніх дихальних шляхів і слизових оболонок очей. ГДК хлору в повітрі робочої зони - 1 міліграм/м3 .

 

 

2. ПРИГОТУВАННЯ РОБОЧИХ РОЗЧИНІВ

2.1Методика та умови приготування робочих розчинів.

Робочі розчини засобу «Біо Хлор–Т» готують в емальованих, скляних або пластмасових місткостях шляхом розчинення відповідної кількості таблеток у воді кімнатної температури (таблиця № 1).

2.2. Розрахунки для приготування робочих розчинів.

Для приготування розчину відповідної концентрації (за активним хлором виходять із розрахунків наведених у таблиці  № 1.

2.3. Норма витрати (для готових розчинів) : для обробки поверхонь способом протирания  100 мл/м2, способом орошения  200 мл/м2, для обробки посуды - 2л на комплект, для дезинфекції білизни -  (віскоза  - 8л) розчину на 1кг сухої білизни. При обробці санітарного транспорту методом протирания -100 мл/м2, методом зрошування 150-300 мл/м2 залежно від виду зрошування. Однією банкою (300 таб.) можна обробити поверхні в приміщеннях до 30000 м2, та 15000 м2 при бактерійній і вірусній інфекціях.

 

Концентрація робочих розчинів (за активним хлором),  %

Кількість засобу на 10 л води,

таб. (шт)

0,015

1

0,03

2

0,06

4

0,1

7

0,15

10

0,2

14

0.3

20

0,6

40

1,5

100

2,0

140

3,0

200

Таблиця 1. Приготування робочих розчинів засобу

 Примітка: * - для надання розчину засобу «Біо Хлор –Т» додаткових миючих властивостей можна додавати до нього 0,5 % миючого засобу.

 

2.4. Термін та умови зберігання робочого розчину. Термін придатності робочих розчинів -  15 діб за умови їх зберігання у закритому скляному, пластмасовому або емальованому (без пошкодження емалі) посуді при  кімнатній температурі, у місцях, захищених від дії прямих сонячних променів.

 

 

 

 

3. СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБУ З МЕТОЮ ДЕЗІНФЕКЦІЇ

 

3.1. Об'єкти застосування. Розчини засобу «Біо Хлор –Т» застосовують для дезінфекції поверхонь у приміщеннях (підлога, стіни, меблі тощо), виробів медичного призначення із корозійностійких металів, пластмас, скла, гуми на основі силіконового і натурального каучуку (виключаючи ендоскопи та інструменти до них), предметів догляду хворих із тих же матеріалів, білизни, посуду, санітарно-технічного обладнання, прибирального інвентарю.

Для дезінфекції медичних відходів (в тому числі виробів медичного призначення одноразового застосуванняперев'язувального матеріалуодноразового постільної і натільної білизниодягу персоналуперед їх утилізацією. Для знезараження спеціального обладнанняспецодягу та інструменту перукареньмасажних салонівлазеньсаунклубівсалонів красипраленьсанпропускників та інших об'єктів сфери обслуговування населення;

Для дезінфекції біологічних виділень ,мокротинняфекалійфекально-сечовий суспензіїблювотних масзалишків їжікровілікворусироватки та тощо;

3.2. Методи знезараження окремих об'єктів засобом. Дезінфекцію проводять способами протирання, зрошення, замочування і занурення у відповідності з режимами, наведеними в таблицях 2-11.

3.2.1. Вироби медичного призначення із різних матеріалів повністю

занурюють у місткість із розчином засобу, за режимом, вказаним у таблиці № 8, заповнюючи ним за допомогою допоміжних засобів (шприців, піпеток) порожнини і канали виробів з метою видалення повітря. Роз'ємні вироби дезінфікують у розібраному стані. Вироби, що мають замкові частини, занурюють у розчин розкритими, попередньо зробивши ними кілька робочих рухів для кращого проникнення розчину у важкодоступні ділянки виробів. Товща шару розчину над виробами повинна бути не менше 1 см. Після закінчення дезінфекції вироби промивають під проточною водопровідною водою до зникнення запаху хлору.

3.2.2. Предмети догляду хворих занурюють у розчин або протирають ганчір'ям, змоченим у розчині засобу.

3.2.3. Поверхні в приміщеннях (стіни, підлога, двері тощо), тверді меблі протирають ганчір'ям, змоченим розчином засобу, із розрахунку 100 мл/м2 або зрошують із розрахунку 200 мл/м2 поверхні, що піддається обробці. Після закінчення дезінфекції проводять вологе прибирання приміщення, а потім провітрюють його протягом 15-30 хв. Паркетну підлогу, поліровані і дерев'яні меблі протирають сухою тканинною серветкою.

3.2.4. Посуд столовий (звільнений від залишків їжі) повністю занурюють у місткість із розчином засобу «Біо Хлор –Т»  із розрахунку 2 л засобу на 1 комплект. Місткість щільно закривають кришкою. Після закінчення дезінфекції.

3.2.5. Посуд миють та споліскують питною водою до зникнення запаху хлору.

3.2.6. Білизну (окрім кольорової, вовняної та виготовленої із синтетичних волокон) повністю занурюють у розчин засобу «Біо Хлор –Т» із розрахунку 4л розчину на 1 кг сухої білизни. Місткість щільно закривають кришкою. Після закінчення дезінфекції білизну перуть і полощуть до зникнення запаху хлору.

3.2.7. Лабораторний посуд, забруднений кров'ю, сироваткою, виділеннями, після закінчення робочого дня занурюють у дезінфікуючий розчин 0,1 % концентрації і залишають на ніч.

3.2.8. Для боротьби з пліснявою (цвілевими грибами) поверхню ретельно очищають за допомогою щітки та обробляють робочим розчином засобу відповідно до режимів, вказаних в таблиці № 10. При необхідності обробку повторюють. З метою профілактики застосовують розчини засобу в концентрації 0,015%.

3.2.9. Гумові килимки, взуття знезаражують способами протирання, зрошування або занурення у робочий розчин з метою профілактики інфекцій грибкової етіології. Після дезінфекції їх промивають водою.

3.2.10. Профілактичну дезінфекцію на рухомому складі і об’єктах забезпечення усіх видів (залізничного, автомобільного, міського, морського, річкового транспорту, у т.ч. метрополітену), приміщень вокзалів, станцій та інших об’єктів пасажирського господарства проводять за режимами бактеріальних інфекціях, таблиця № 2.

3.2.11. Санітарно-технічне обладнання (ванни, раковини, унітази тощо), гумові килимки обробляють розчином засобу «Біо Хлор –Т» за допомогою ганчір'я або щітки, змочених розчином засобу, або зрошують із розрахунку 200мл/ м при одноразовій обробці, та 400мл/м2 на дворазову обробку. По закінченні дезінфекції поверхні   промивають водопровідною водою.

3.2.12. Прибиральний інвентар (ганчір'я) занурюють у розчин засобу «Біо Хлор –Т», після дезінфекції перуть, полощуть і висушують.

3.2.13. Дезінфекцію на комунальних об'єктах, закладах громадського харчування і торгівлі проводять у відповідності з режимами, наведеними у таблиці № 2дезінфекцію у спортивно-оздоровчих закладах (спорткомплекси, басейни, лазні) проводять за режимами, рекомендованими для дезінфекції при грибкових інфекціях , таблиця № 5..

3.2.14. При нецентралізованому постачанні засіб «Біо Хлор –Т» використовують для знезараження колодязної, каптажної, артезіанської та іншої води (річкової, ставкової, озерної), яка має каламутність не більше 9 мг/дм3, поглинання хлору - не більше 8 мг/дм3, не містить осадку та планктону при температурі від +4 °С і вище. Знезараження води засобом «Біо Хлор –Т»  здійснюється у відповідності з методиками, інструкціями та вимогами, викладеними в офіційно діючих методичних документах.

 Таблиця 2. Режими дезінфекції об'єктів розчинами засобу «Біо Хлор-Т» при кишкових і крапельних інфекціях бактеріальної етіології окрім туберкульозу (включаючи псевдотуберкульоз, дизентерію,  легіонельоз, клостридії, туляремію, чуму, холеру, коліти, ентерити, гастроентерити, черевний тиф, паратифи, сальмонельози, кишкові ієрсиніози, дифтерію, скарлатину, коклюш, менінгококову інфекцію, інфекції викликані кишковою паличкою (Escherichia coli), збудниках внутрішньолікарняних інфекцій.

Об'єкт знезараження

Концентрація робочого розчину (за активним хлором), %

Час знезараження , хв.

Спосіб

знезараження

Поверхні приміщень, тверді меблі (крім фарбованого дерева);

- фарбоване дерево

0,015

0,03

0.06

0,01

60

30

15

5

Протирання * або зрошення

Посуд без залишків їжі

0,015

0.1

15

5

Занурення

Посуд із залишками їжі

0,03

0,06

120

60

Занурення

Предмети догляду хворих

0,1

60

Занурення * або протирання

Вироби медичного призначення, стоматологічний, перукарський та косметологічний інструментарій із корозійностійких металів, гуми на основі силіконового та натурального каучуку, скла, пластмас

0,015

0,03

0,06

60

30

15

Занурення

Не забруднена білизна

0,015

0,03

 

60

30

Замочування

Білизна, забруднена виділен­нями

0,1

0,3

90

30

Замочування

Санітарно-технічне обладнання

0,06

0,03

30

60

Протирання * або зрощення

Прибиральний інвентар

0,15

60

Занурення

Примітка: * - знезараження способом протирання можна проводити із додаванням 0,5%  миючого засобу

Таблиця 3. Режими дезінфекції розчинами засобу «Біо Хлор –Т» при туберкульозі

Об'єкт знезараження

Концентрація робочого розчину (за активним хлором), %

Час знезараження , хв

Спосіб знезараження

Поверхні прощень з кахелю, металу, та лінолеуму, тверді меблі зафарбованої деревини

 0,06

 

0,1

60

 

30

Протирання * або зрошення

Посуд без залишків їжі

0,06

30

Занурення

Посуд із залишками їжі

0,3

30

Занурення

Предмети догляду хворих

0,3

60

Занурення або протирання

Вироби медичного призначення із корозійностійких металів, гуми на основі силіконового та натурального каучуку, скла, пластмас

0,3

60

Занурення

Не забруднена білизна

0,06

60

Замочування

Білизна, забруднена виділеннями

0,3

120

Замочування

Санітарно-технічне обладнання

0,15

0,1

60

30

Протирання або дворазове зрошення

Прибиральний інвентар

0,3

120

Занурення

Примітка:  * - знезараження способом протирання можна проводити із додаванням 0,5 % миючого засобу.

Таблиця 4. Режими дезінфекції об'єктів розчинами засобу «Біо Хлор-Т» при інфекціях вірусної етіології (включаючи аденовіруси, віруси грипу, парагрипу і інших збудників гострих респіраторних інфекцій), (кишкових та з парентеральним механізмом передачі збудника інфекціях), ентеровіруси, рота-, корона-, папова-, хантавіруси, вакциніявірус, ротавіруси, вірус поліомієліту, віруси ентеральних (А), парентеральних (В, С) гепатитів, герпесу, атипової пневмонії (SARS), «пташиного» і «свинячого» грипу, ВІЛ/СНІД

Об'єкт знезараження

Концентрація робочого розчину (за активним хлором), %

Час знезараження , хв.

Спосіб

знезараження

Поверхні приміщень з кахелю, металу та лінолеуму; тверді меблі фарбованої деревини

0,015

 0,,03

0,06

60

30

15

Протирання * або зрошення

Посуд без залишків їжі

0,06

30

Занурення

Посуд із залишками їжі

0,1 .

120

Занурення

Предмети догляду хворих

0,1

60

Занурення або протирання

  Вироби медичного призначення із корозійностійких металів, гуми на основі силіконового та натурального каучуку, скла, пластмас

0,06

0,1

 

60

30

Занурення

Не забруднена білизна

0,06

60

Замочування

Білизна, забруднена виділеннями

0,15

120

Замочування

Білизна, забруднена кров'ю

0,15

60

Замочування

Санітарно-технічне обладнання

0,1

60

Протирання * або дворазове зрошення

Прибиральний інвентар

0,15

60

Занурення

Примітка:  * - знезараження способом протирання можна проводити із додаванням 0,5%  миючого засобу

 

Таблиця 5Режими дезінфекції розчинами засобу «Біо Хлор –Т» при грибкових інфекціях ( кандидози, дерматомікози)

 

Об'єкт знезараження

Концентрація робочого розчину (за активним хлором), %

Час знезараження , хв

Спосіб знезараження

Кандидози

Дерматомікози

Поверхні приміщень; тверді меблі

0,015

 0,3

60

15

60

15

Протирання * або зрошення

Посуд без залишків їжі

0,06

30

-

Занурення

Посуд із залишками їжі

0,15

120

-

Занурення

Предмети догляду хворих

0,15

60

60

Занурення або

протирання

Вироби медичного призначення із корозійностійких металів, гуми на основі силіконового та натурального каучуку, скла, пластмас

0,1

60

60

Занурення

Не забруднена білизна

0,06

60

60

Замочування

Білизна, забруднена виділеннями

0,15

120

120

Замочування

Гумові килимки,

взуття

0,15

-

60

Протирання або занурення

Санітарно-технічне обладнання

0,15

0,3

60

30

60

30

Протирання * або дворазове зрошення

Прибиральний

інвентар

0,15

60

60

Занурення

Примітка:  * - знезараження способом протирання можна проводити із додаванням 0,5%  миючого засобу

 

Таблиця 6. Режими дезінфекції об'єктів розчинами засобу «Біо Хлор- Т» при проведенні генеральних прибирань у лікувально-профілактичних установах

 

Об'єкт знезараження

Концентрація робочого розчину (за активним хлором), %

Час знезараження , хв.

Спосіб знезараження

Поверхні приміщень, тверді меблі (крім фарбованого дерева);

- фарбоване дерево

0,015

0,06

0,3

60

15

60

Протирання * або зрошення

Посуд без залишків їжі

0,015

30

Занурення

Посуд із залишками їжі

0,1

0,15

120

60

Занурення

Предмети догляду хворих

0,1

60

Занурення або протирання

Вироби медичного призначення із корозійностійких металів, гуми на основі силіконового та натурального каучуку, скла, пластмас

0,1

60

Занурення

Не забруднена білизна

0,015

30

Замочування

Білизна, забруднена виділен­нями

0,15

120

Замочування

Санітарно-технічне обладнання

0,06

60

Протирання * або дворазове зрощення

Прибиральний інвентар

0,15

60

Занурення

Примітка:  * - знезараження способом протирання можна проводити із додаванням 0,5%  миючого засобу

 

Таблиця 7. Режими дезінфекції розчинами засобу «Біо Хлор –Т» при проведені генеральных прибирань в лікувально- профілактичних, та дитячих підприємств.

Профіль підприємств

Концентрація робочого розчину (по АХ), %

Час знезараження , хв

Спосіб

знезараження

Дитячі підприємства

0,015

0,03

60

30

Протирання або зрошення

Операційні блоки, перев'язувальні, процедурні, маніпуляційні кабінети, клінічні лабораторії, відділення стерилізацій хірургічних, гінекологічних, урологічних, стоматологічних відділень і стаціонарів, пологові зали акушерських стаціонарів

0,015

0,03

90

60

Протирання *або зрошення

Палатні відділення, кабінети функціональної діагностики, фізіотерапії та ін. в ЛПУ будь-якого профілю (окрім інфекційного)

0,015

0,03

60

30

Протирання  або зрошення

Протитуберкульозні лікувально-профілактичні установи

0,015

0,06

0,1

120

60

30

Протирання або зрошення

Інфекційні лікувально-профілактичні установи **

*

*

Протирання * або зрошення

Шкірно-венерологічні лікувально-профілактичні установи

0,015

0,06

0,1

120

60

30

Протирання  або зрошення

Примітка: * - знезараження може проводитися з додаванням миючого засобу у кількості 0,5%; ** -  генеральне прибирання проводити по режиму відповідної інфекції.

Таблиця 8. Режими дезінфекції, суміщеної із достерилізаційним очищенням, виробів медичного призначення розчинами засобу  «Біо Хлор- Т»

Об'єкт знезараження

Етапи обробки

Концентрація робочого розчину (за активним хлором), %

Час знезараження, хв.

Температура робочого розчину

Усі вироби ,у том числі вироби медичного призначення, стоматологічний, перукарський та косметологічний інструментарій аптечний та лабораторний посуд, скло

Замочування

Повне занурення виробів у робочий розчин засобу і заповнення ним порожнин і каналів:

0,06

 

0,1

60

 

30

Не менш 18

Вироби, які не мають замкових частин, каналів і порожнин

Миття кожного виробу у тому ж розчині, у якому проводилося замочування, за допомогою йоржа, ватномарлевого тампону або тканинної (марлевої) серветки, каналів за допомогою шприца або електровідсмоктувача

0,2

0,06

0.5

2

Вироби, які мають замкові частини, канали і порожнини

0.2

0,06

1

2.5

Усі вироби ,у том числі вироби

медичного призначення, стоматологічний, перукарський та косметологічний інструментарій аптечний та лабораторний посуд, склогуми на основі силіконового та натурального каучуку скла,пластмас

Обполіскування проточною питною водою (канали за допомогою шприца або електровідсмоктувача

-

3-5

Не нормується

Усі вироби ,у том числі вироби

медичного призначення. стоматологічний, перукарський та косметологічний прибиральний інвентар інструментарій, аптечний та лабораторний посуд, скло.

Обполіскування дистильованою  водою (канали за допомогою шприца або електровідсмоктувача

-

0.5

 

 

Таблиця 9. Режими дезінфекції об'єктів розчинами засобу «Біо –Хлор-Т» об’єктів уражених спорами збудника сибірської виразки

 

Об'єкт знезараження

Концентрація робочого розчину (за активним хлором), %

Час знезараження , хв.

Спосіб

Знезараження

Поверхні приміщень, тверді меблі, поверхні медичних та інших апаратів, приладів, устаткування, транспортні засоби (у т.ч. санітарний транспорт), забруднені кров’ю або виділеннями (фекаліями тощо)

2.0

 

 3.0

120

 

90

Протирання * або зрошення

Санітарно-технічне обладнання, забруднене кров’ю або виділеннями (фекаліями тощо)

2.0

3.0

120

90

Протирання

Накопичувальні баки та поверхні автономних туалетів біотуалетів

2.0

3.0

120

90

або зрошення, або чищення щіткою (йоржем)* Протирання

Ємкості для збирання, накопичування та зберігання відходів і сміття

2.0

3.0

120

90

90

 

 Посуд кухонний та столовий (у т.ч. одноразовий), ємності для зберігання харчових продуктів без або із залишками їж

3.0

120

Занурення

іграшки

3.0

120

Занурення

Вироби медичного призначення, стоматологічний, перукарський, косметологічний інструментарій

3.0

120

Замочування

Предмети догляду хворих та особистої гігієни

3.0

120

Занурення

Аптечний і лабораторний посуд, скло

3.0

120

Занурення

Медичні відходи та відпрацьований матеріал

3.0

120

Занурення

Контейнери для збору медичних відходів і відпрацьованого матеріалу

3.0

120

Протирання

Посуд з-під виділень (судна тощо)

3.0

120

Занурення

Прибиральний інвентар (ганчір’я, швабри, щітки, йоржі, відра, совки тощо), предмети для миття посуду (щітки, йоржі тощо)

3.0

120

Протирання,

або зрошення,

або занурення

Кров (у т.ч. згустки), сироватка, плазма, ліквор, фекалії, сеча, блювотні маси, мокротиння, слина, промивні води після полоскання зіва, змивні води після миття хворого, залишки їжі тощо

3.0

120

Заливання розчином із розрахунку 2 об’єми розчину на 1 об’єм

матеріалу

Примітка: * - знезараження способом протирання можна проводити із додаванням 0,5 % миючого засобу.

Таблиця 10 . Режими дезінфекції об’єктів розчинами засобу « Біо Хлор-Т» при ураженні пліснявою (цвілевими грибами та спорами)

 

Об'єкт знезараження

Концентрація робочого розчину (за активним хлором), %

Час знезараження, хв.

Спосіб

Знезараження

Поверхні металеві у приміщеннях,жорсткі меблі, також системи вентиляції і кондиціювання повітря (повітряводи,радіатори)

0,1

60

Протирання або зрошування

Посуд,  у т.ч. одноразовий, аптечний та лабораторний

0,1

60

Занурення

Білизна забруднена,прибиральний інвентар,ганчіря

0,1

60

Занурення

Гумові та поліпропіленові килимки

0,1

60

Занурення

Поверхні та вироби з деревини

0,2

60

Протирання або зрошування

Примітка:  * - знезараження способом протирання можна проводити із додаванням 0,5%  миючого засобу

 Таблиця 11. Режими дезінфекції розчинами засобу ««Біо Хлор –Т» крові та біологічних виділень і різних об’єктів, забруднених кров’ю і виділеннями, при бактеріальних ( у тому числі при туберкульозі), вірусних та грибкових інфекціях

Об'єкт знезараження

Концентрація робочого розчину (за активним хлором), таблетки,

%

Кількість

гранул (г)/на об’єм виділень (мл)

Час

знезараження,

хв.

Спосіб

знезараження

Кров, ліквор, сироватка, сеча, мокротиння, слиз, слина, фекалії, блювотні маси, залишки їжі, промивні води після полоскання зіва, змивні води після миття хворого

0,3

-

120

Заливання розчином засобу у співвідношенні об’ємів розчину та біологічних виділень 2:1

-

50/1000

90

Засипання та перемішування

Посуд з-під виділень, плювальниці, звільнені від мокротиння (судна тощо)

0,3

-

120

Занурення

Поверхня після збору з неї виділень

0,1

-

зо

Протирання або зрошення

 

4ЗАСТЕРЕЖНІ ЗАХОДИ ПРИ РОБОТІ ІЗ ЗАСОБОМ

 

4.1. Необхідні засоби захисту шкіри, органів дихання та очей при роботі із засобом. Роботи із застосування для дезінфекції робочих розчинів засобу «Біо Хлор –Т»  0,015-0,06 % (за активним хлором) концентрації способами протирання та занурення проводять із використанням засобів захисту шкіри та очей (халат, шапочка, гумові рукавички), в захисних окулярах типу ПО-2, ПО-З або моноблок.

Всі роботи із застосування робочих розчинів засобу у концентрації вище 0,1 % (за активним хлором), а також застосування робочих розчинів будь-якої концентрації методом зрошення проводять із використанням засобів захисту шкіри, очей та органів дихання (респіраторів типу РПГ-67 або РУ-60 М з патроном марки В).

4.2Загальні застереження при роботі із засобом. До роботи із засобом «Біо Хлор –Т» не допускаються особи з підвищеною чутливістю до хлоровмісних сполук.

Слід уникати попадання засобу на шкіру і в очі.

Під час проведення всіх робіт із дезінфекції слід дотримуватись правил особистої гігієни, забороняється палити, пити і вживати їжу. Після роботи обличчя і руки слід вимити водою з милом.

Дезінфекційні заходи із застосуванням засобу «Біо Хлор –Т» у концентраціях(за активним хлором) вище 0.1 % проводять за відсутності хворих, пацієнтів та інших осіб у приміщеннях, де проводиться дезінфекція.

Допускається проведення дезінфекції об’єктів розчинами «Біо Хлор –Т» концентрації 0,01-0,1% включно способом протирання, замочування, занурення у присутності хворих та осіб, безпосередньо не причетних до проведення дезінфекційних заходів (пацієнтів, у тому числі дітей, школярів, відвідувачів та персоналу закладів відпочинку, розваг, об’єктів комунально-побутового призначення, працівників пасажирів громадського транспорту тощо) без захисту органів дихання і очей

4.3. Застережні заходи при приготуванні робочих розчинів. Роботи з приготування робочих розчинів засобу «Біо Хлор –Т» проводять із використанням засобів захисту шкіри та очей (халат, шапочка,   гумові рукавички, фартух із прогумованої тканини), в захисних окулярах типу ПО-2, ПО-3 або моноблок.

4.4Застережні заходи в умовах застосування засобу для обробки окремих об'єктів. Роботи, що пов'язані із застосуванням засобу «Біо Хлор –Т»необхідно проводити у приміщеннях,  що добре провітрюються. Приміщення, що піддані обробці засобом, слід провітрити протягом  15-30  хвилин.

Місткості для замочування білизни, предметів догляду хворих, іграшок, посуду і виробів медичного призначення під час проведення дезінфекції повинні бути щільно закриті кришками. Промивати вироби медичного призначення, посуд і білизну необхідно до зникнення запаху хлору.

4.5. Методи утилізації. Партії дезінфекційного засобу з вичерпаним терміном придатності та не кондиційні, внаслідок порушення умов зберігання, засіб підлягає поверненню на підприємство виробника для переробки.

Відпрацьовані робочі розчини засобу зливають у каналізацію після розбавлення водою у співвідношенні 1:10. У випадку розливання робочих розчинів засобу їх змивають великою кількістю води.

 

 

5. ОЗНАКИ ГОСТРОГО ОТРУЄННЯ.

ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ОТРУЄННІ

 

5.1. Ознаки гострого отруєння. За умови порушення заходів безпеки при роботі із засобом можливе подразнення слизових оболонок очей (різь, сльозотеча) та органів дихання (дере в горлі, кашель, часте дихання, виділення з носа), почервоніння та свербіж шкіри, може бути головний біль.

5.2. Заходи першої допомоги при гострому (респіраторному) отруєнні засобом. При появі перших ознак отруєння необхідно вивести потерпілого з приміщення на свіже повітря або в приміщення , яке добре провітрюється, прополоскати рот, горло, ніс, дати тепле пиття або молоко з питною содою (чайна ложка на склянку).

5.3Заходи першої допомоги при попаданні засобу в очі. Якщо засіб потрапив у очі, їх необхідно негайно добре промити проточною водою протягом 10-15 хвилин, після чого закапати 1-2 краплі 30 % розчину сульфацилу натрію. У разі необхідності звернутись до лікаря.

5.4. Заходи першої допомоги при попаданні засобу на шкіру. При ви промити уражену ділянку проточною водою з милом. При попаданні засобу на робочий одяг, потрібно його зняти, а ділянку шкіри під одягом ретельно промити проточною водою.

5.5. Заходи першої допомоги при попаданні засобу в шлунок. При попаданні засобу до шлунку необхідно дати випити потерпілому кілька склянок води, потім - 10-20 таблеток активованого вугілля. У разі необхідності звернутись до лікаря.

 

6. ПАКУВАННЯ, ТРАНСПОРТУВАННЯ. ЗБЕРІГАННЯ

 

6.1. Транспортування засобу можливе будь якими видами наземного транспорту в оригінальній упаковці підприємства-виробника згідно з правилами перевезення вантажів, діючими на кожному виді транспорту і гарантуючими збереження засобу і тари. Транспортування можливе при температурі від мінус 30 оС до плюс 40 оС

6.2. Засіб зберігають в критому провітрюваному приміщенні при температурі від мінус 10оС до плюс 30о С, в місцях, недоступних дітям, окремо від лікарських препаратів і харчових продуктів.

6.3. При випадковому розсипу засобу слід зібрати пігулки в ємкості і відправити на утилізацію. Залишки змити великою кількісттю води, не допускаючи нейтралізації кислотою, оскільки при цьому можливе виділення газообразного хлору.  При прибиранні персоналу слід використовувати захисний одяг (комбінезон, чоботи) і засоби індивідуального захисту: для органів дихання - універсальні респіратори типу РПГ-67 або РУ 60 М, з патроном марки В або промисловий протигаз, для очей - герметичні окуляри, для шкіри рук – гумові рукавички.

6.4. Заходи захисту довкілля: не допускати попадання неразбавленного засобу в стічні/поверхневі або підземні води і в каналізацію.

6.5. Термін та умови зберігання. Термін зберігання засобу - 5 років з дати виготовлення. Засіб та його робочі розчини не займисті, вибухобезпечні. Засіб потрібно зберігати у прохолодному, темному приміщенні, що провітрюється, окремо від лікарських засобів.

 

7. МЕТОДИ КОНТРОЛЮ ЯКОСТІ ЗАСОБУ

 

7.1.Перелік показників, які підлягають вивченню. За показниками якості засіб «Біо Хлор –Т»  повинен відповідати вимогам і нормам, зазначеним у таблиці 6.

 Таблиця 13. Показники, які підлягають вивченню при проведенні контролю якості засобу «Біо Хлор –Т»

 

Найменування показника

Норма

Зовнішній вигляд, колір і запах

Таблетки круглої форми білого кольору  із запахом хлору.

Розміри, мм: діаметр

товщина

21,0 – 23,0

6,51 – 6,80

Середня маса, г.

3,5 – 3,58

Маса частка активного хлору, г.

1,54 – 1,80

 

7.2. Методи визначення встановлених показників.

7.2.1. Визначення зовнішнього вигляду і кольору засобу

Зовнішній вигляд і колір засобу визначають візуально, запах - органолептично у відповідності з ГОСТом 14618.0.-78.

7.2.2. Визначення розмірів.

Розміри визначають за допомогою штангенциркуля або лінійки.

7.2.3. Визначення середньої маси таблеток

Для визначення середньої маси таблеток зважують 10 таблеток. Середню    масу таблеток (М) розраховують за формулою:       М = m/n,

де: m - сумарна маса таблеток, г;

 n - кількість таблеток

7.2.4.Визначення масової частки активного хлору в засобі «Біо Хлор –Т»

Методика базується на йодометричному титруванні активного хлору.

Обладнання і реактиви:

Ваги лабораторні загального призначення 2-го класу точності за ГОС       Том 24104-88 Е.

Ступка фаянсова з пестиком за ГОСТом 9І47-73.

Бюретка 1-2-25-0,1 за ГОСТом 20292-74.

Колба Кн-10250-29/32 ТС за ГОСТом 25336-82.

Циліндр 1-50 або 3-50 за ГОСТом 1770-74.

Оцтова кислота за ГОСТом 61-75.

Тіосульфат натрію 0,1 н. за ТУ 6-09-2540-72.

Калій йодистий, водний розчин з масовою часткою 20,0 %.

Крохмаль розчинний за ГОСТом 10163-76, водний розчин з масовою

часткою 0,5 %. Вода дистильована за ГОСТом 6709-72.

Перебіг аналізу:

а) для аналізу 10 таблеток засобу «Біо Хлор –Т»  подрібнюють у ступці і ретельно перемішують. Із одержаної маси беруть наважку 1,0 г з точністю до 0,0002 г, переносять у мірну колбу ємністю 100 см3 з доведенням об'єму дистильованою водою до позначки;

б) до 10 см3 приготовленого розчину в колбі для титрування додають 40 см3 дистильованої води, 5 см3 оцтової кислоти і 10 см 20,0 % водного розчину йодистого калію;

в) через 5 хв. йод, який виділився, титрують водним розчином тіосульфату натрію до знебарвлення. Перед закінченням титрування при світло-жовтому забарвленні титруємого розчину у нього додають 0,2 см3 розчину крохмалю.

Опрацювання результатів:

Масову частку активного хлору (X) в г на таблетку розраховують за формулою:

Х= 0,003546 * V * К * М * 100

m * 10

де V - об'єм розчину тіосульфату натрію (см3) концентрації точно С (1/2 Na2S2O3 * 5H2О), який витрачено на титрування,

0,003546 - маса активного хлору, що відповідає 1 см3 розчину тіосульфату натрію концентрації точно С (1/2 Na2S2O3 * 5H2O);

К - поправочний коефіцієнт розчину тіосульфату натрію концентрації точно С (1/2 Ма232Од - 5Н2О);

М -середня маса таблеток, г (визначають за пунктом 6.4.);

10-аліквота розчину аналізуємої проби, см3;

100 - розведенім аналізуємої проби, см3 ;

m - маса аналізуємої проби, г.

За результат аналізу приймають середнє арифметичне 3-х визначень, розбіжність між якими не повинна перевищувати допустиму розбіжність, яка дорівнює 0,07 г. Допустима відносна сумарна похибка результату аналізу ± 6,0 % за довірчої імовірності 0,95.

   Інструкція №1  призначена  для працівників підприємств, організацій, установ, діяльність яких пов'язана із забезпеченням населення питною водою при нецентралізованому водопостачанні, з експлуатацією плавальних басейнів, а також організацій, що здійснюють державний і відомчий санітарно-епідеміологічний нагляд.

 1. Призначення:

1.1. Дезінфікуючий засіб "Біо Хлор-Т" може бути використаний для знезараження питної води при нецентралізованому водопостачанні, місткостей для зберігання води, для знезараження в плавальних басейнах (води, об'єктів в приміщеннях ванни басейну, роздягальнях, душових, санвузлах, санітарно-технічного устаткування, прибирального матеріалу), а також для знезараження фруктів, овочів і води для приготування.харчового.льоду.

1.2. Засіб "Біо Хлор-Т" (таблетки) рекомендується використовувати при нецентралізованому водопостачанні для хлорування водопровідної, колодязної, річкової та ін. води, що вимагає знезараження відносно бактерій і вірусів по епідпоказаннях.

1.3. Знезараження засобом "Біо Хлор-Т " (таблетки) питної води при нецентралізованому водопостачанні здійснюється відповідно до "Інструкції по контролю за знезараженням господарсько-питної води і за дезинфекцією водопровідних споруд хлором при централізованому і місцевому водопостачанні " N 723а-67 від 25 листопада 1967 р. (розділ 2. Хлорування води при місцевому водопостачанні).

1.4. Режими знезараження питної води при нецентралізованому водопостачанні та приготування робочіх розчінів приведені в таблицях. №1, №2, №.3, №4,№5

 

Таблиця №1. Зміст Na -соли ДХЦК в одній пігулці "Біо Хлор-Т" і кількість вільного активного хлору, що виділяється, при її розчиненні у воді

 

п/п

Найменування Таблеток

Зміст

Nа-соли ДХЦК в одній таблетки, мг

Кількість активного хло-ра в таблетки, міліграм

1.

Біо Хлор-Т

3,5

1.8

Таблиця №2Приготування робочих розчинів засобу « Біо Хлор-Т» (таблетки)

 

Розчину по активному хлору, %

Кількість

таблеток (штук)

води ( л )

1. Таблетки «Біо Хлор-Т»    3,5 г.

0,0025

1

90,0

0,004

1

60,0

0,05

1

4,0

0,1

1

1.5,

0,2

2

2,0

 

 

Таблиця №3. Режими знезараження питної води при нецентралізованому водопостачанні

 

N

Вода

Фізико-хімічні

показники

Режими знезараження

вільний залишковий хлор, міліграм/л

Час , хв.

1

Водопровідна

СанПиН 2.1.4.559-96

0,3-0,5

30

2

Колодязна

СанПиН 2.1.4.544-96

0,3-0,5

30

3

Річкова, озерна, ставкова та ін.

Каламутність не больш 9 мг/л, хлорпоглощаемость не больш 8 мг/л

1,4-1,6*

30

1.5. При використанні «Біо Хлор-Т» (таблетки) для знезараження каламутної і висококольорової води рекомендується її попередня фільтрація через дрібнотканевий фільтр. Для видалення надлишку хлору і можливих побічних хлорвмісних вуглеводнів після знезараження рекомендується фільтрація води через активоване вугілля, інші сорбенти або кип'ятіння впродовж 1 хв.

2. Дезінфекція місткостей для зберігання води:

2.1. Внутрішні поверхні місткостей для зберігання води знезаражують способами протирання або заповнення місткості дезрозчином (таблиця № 4).

2.2. Спосіб протирання : місткість протирають ганчір’ям, змоченим в 0,0025% (по активному хлору) розчині засобу "Біо Хлор-Т" (пігулки) при нормі витрати 100 мл/м2. Прибиральне дганчіря замочують в розчині, що містить 0,2 % активного хлора.

2.3. Спосіб заповнення : місткість заповнюють водою, розчиняють в ній пігулки "Біо Хлор-Т" в кількості, достатній для отримання розчину, що містить 0,0025 % активного хлору

2.4. При використанні засобу "Біо Хлор-Т" (таблетки) для знезараження  каламутної і висококольорової води рекомендується її попередня фільтрація через дрібнотканевий фільтр. Для видалення надлишку хлору і можливих побічних хлорвмісних вуглеводнів після знезараження рекомендується фільтрація води через активоване вугілля, інші сорбенти або кип'ятіння впродовж 1хв. «Біо Хлор-Т» в кількості, достатній для отримання розчину, що містить 0,0025 % активного хлору.

 

Таблиця№4. Режими знезараження місткостей для зберігання води

 

Об'єкт знезараження

Концентрація розчину по активному хлору %

Час знезараження, мін

Спосіб знезараження

Місткості для зберігання води (цистерни та ін.)

0,0025

45

Протирання

0,0025

30

Заповнення

Прибиральний матеріал

0,2

120

Замочування

 

3.Знезараження води плавальних басейнів:

 

3.1. Знезараження води, що подається у ванни плавальних басейнів, є обов'язковим, і  проводиться відповідно до СанПиН 2.1.2.568-96 "Гігієнічних вимог до пристрою, експлуатації і якості води плавальних басейнів".

3.2. Робоча доза дезінфікуючого засобу «Біо Хлор-Т» (таблетки) визначається досвідченим шляхом з розрахунку постійної підтримки залишкового вільного хлору не менше 0,5 міліграма/л.

3.3. В період тривалого інтервалу в роботі басейну (більше 2 годин) допускається підвищений вміст залишкового вільного хлору до 1,5 мл\л

 

4. Знезараження об'єктів в приміщеннях бассейну:

 

4.1. Дезінфекція приміщень і ванн басейну проводиться з урахуванням вимог СанПиН 5.2.568-96 "Гігієнічних вимог до пристрою, експлуатації і якості води плавальних басейнів".

4.2.Знезараженню в плавальному басейні піддають:

4.2.1. В приміщеннях ванни басейну : ванну басейну, обхідні доріжки, трапи, спортивні тумби, лави, ножні ванни;

4.2.2. В роздягальнях, душових, санвузлах: підлоги, стіни, двері, ручки дверей, шафки, лави, гумові килимки, дерев'яні грати, крани, санітарно-технічне устаткування;

4.2.3. В місцях загального користування і підсобних приміщеннях : підлоги, стіни, двері, ручки дверей, предмети.

 

5. Дезінфекцію проводять способами протирання та замочування.

 

5.1. Поверхні в приміщенні ванни басейну, роздягальнях, душових, санвузлах, в місцях загального користування і підсобних приміщеннях протирають дрантям, змоченим в розчині засобу з розрахунку 100 мл/м2.

5.2Санітарно-технічне устаткування чистять йоршем або щіткою, змоченими в розчині засобу.

5.3. Ванну басейну і ножні ванни протирають щітками, змоченими в розчині засобу з розрахунку 100 мл/м2.

5.4. Гумові килимки і дерев'яні грати знезаражують способом протирання.

5.5. Прибиральний інвентар після використання замочують в розчині засобу. Після закінчення дезинфекції його промивають водою і висушують.

Таблиця.№5Режими знезараження об'єктів в приміщеннях плавального басейну

 

Объект обеззараживания

Концентрація разщину по активному хлору, %

Час знезараження, хв

Спосіб

знезараження

Поверхні ванни басейну і ножних ванн

0,1

60

Протирання

Поверхні в приміщенні ванни басейну, роздягальнях, душових, санвузлах

0,1

60

Протирання

Поверхні в місцях загального користування і підсобних приміщеннях

0,05

60

Протирання

Санітарно-технічне 
Устаткування

0,1

60

Протирання

Гумові килимки, 
дерев'яні грати

0,1

60

Протирання

Прибиральний 
Матеріал

0,2

120

Замочування

Примітка:  * - знезараження способом протирання можна проводити із додаванням 0,5%  миючого засобу

 

6. Знезараження фруктів і овочів.

 

6.1. Фрукти , овочі, поверхню шкарлупи яєць попередньо обмивають водою для видалення бруду, а потім занурюють в  розчин, що містить 0,004 % активного хлору на 30 хв. Після закінчення дезинфекції  фрукти і овочі ополіскують водою та висушують.

6.2. Знезараження води для приготування харчового льоду , що відповідає за фізико-хімічними показниками вимогам СанПиН 2.1.4.559-96 "Питна вода. Гігієнічні вимоги до якості води централізованих систем питного водопостачання. Контроль якості" або СанПиН 2.1.4.544-96 "Вимог до якості води нецентралізованого водопостачання. Санітарна охорона джерел", слід розчинити таблетки "Біо Хлор-Т" у воді з розрахунку вмісту  залишкового вільного активного хлору не менш 0,3 - 0,5 міліграма/л, після цього воду можна заморозити.

ЗАХОДИ ОБЕРЕЖНОСТІ ПРИ РОБОТІ З ДЕЗИНФІКУЮЧИМ ЗАСОБОМ «Біо Хлор-Т»,  ЗАХОДИ ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ВИПАДКОВОМУ ОТРУЄННІ , ЗБЕРЕГАННЯ ТА ТРАНСПОРТУВАННЯ - ЗГІДНО З ОСНОВНИМИ МЕТОДИЧНИМИ РЕКОМЕНДАЦІЯМИ НА ДЕЗІНФІКУЮЧИЙ ЗАСІБ «Біо Хлор-Т»