Заключна дезінфекція. 2 частина

Заключна дезінфекція. 2 частина

Після прибуття в осередок дезінструктор визначає місце для розміщення верхнього одягу дезотряда, надягає спецодяг, обстежує вогнище і з'ясовує всі обставини, що зумовлюють обсяг і зміст дезінфекційних заходів, відповідно до чого намічає план проведення заключної дезінфекції.

Основними етапами заключної дезінфекції в епідемічному осередку є:приготування дезінфікуючих розчинів; за показаннями знищення мух при закритих вікнах, кватирках і дверях; обробка дезрозчином двері в кімнату, де знаходився хворий, підлоги в кімнаті хворого; знезараження натільної і постільної білизни в дезрозчини або кип'ятінням; знезараження залишків їжі хворого за допомогою деззасобів або кип'ятіння; знезараження посуду для їжі за допомогою дезрозчини або кип'ятіння; знезараження виділень і посуду для виділень за допомогою дезрозчини або кип'ятіння; знезараження іграшок за допомогою дезрозчина або кип'ятіння; збір речей для камерної дезінфекції; підготовка стін і окремих предметів до знезараження; знезараження картин, статуеток і полірованих речей; знезараження стін, вікон, меблів, підлоги; знезараження прибирального інвентаря, укладка спецодягу, миття рук.

Крім дотримання зазначеної вище послідовності дезінфекційних дій, дезінфекцію слід починати з більш віддалених частин кімнати і кутів, послідовно переходячи в напрямку виходу, після чого проводиться дезінфекція коридорів, кухні, туалету.

Для камерної дезінфекції речі забираються з вогнищ при наступних інфекційних захворюваннях: чума, холера, поворотний тиф, епідемічний висипний тиф, хвороба Бриля, лихоманка Ку (легенева форма), сибірська виразка, вірусні геморагічні лихоманки, черевний тиф, паратифи, туберкульоз, проказа, дифтерія , грибкові захворювання волосся, шкіри та нігтів (мікроспорія, трихофітія, руброфітія, фавус), короста.

Камерної дезінфекції слід піддавати речі не тільки хворого, але і осіб, які перебували у спілкуванні з ним. Речі, що підлягають камерній дезінфекції, сортують і укладають в мішки окремо для паро-повітряної, паровий і паро формаліновою дезінфекції. На всі речі, що відправляються в камеру, складають квитанцію у двох примірниках, один з яких залишають власникам речей, а другий направляють в камеру разом з речами. Речі, поміщені в мішки, виносять і вантажать в санітарну машину відразу після їх забору. Мішки з речами перед винесенням з вогнища повинні бути окроплені зовні дезрозчином.

При роботах по госпіталізації і осередкової дезінфекції лікарі, середній та молодший медичний персонал, що контактують з інфекційними хворими, контамінованих збудниками матеріалом і приміщеннями, приходячи на роботу, повинні залишати в індивідуальних шафах всю особисту одяг, білизна і взуття і надягати чистий спецодяг. При роботі в осередках дезінфекційний персонал не повинен користуватися наявними в осередку вішалками. Знята персоналом одяг повинен зберігатися в спеціальному чохлі або складатися на попередньо знезаражене місце. Робота в осередках без спецодягу заборонена. Міняти халат і косинки потрібно після обробки кожного вогнища з наступною обов'язковою дезінфекцією використаних халатів і косинок. Після виконання роботи по ліквідації вогнищ паразитарних тифів персонал повинен пройти санітарну обробку.

Персонал під час роботи з дезінфікуючими засобами зобов'язаний носити респіратор, стежити за тим, щоб застосовувані кошти не потрапили на шкіру; перед тим як зняти гумові рукавички, необхідно вимити руки (в рукавичках) з милом, витерти насухо і обережно зняти рукавички з рук; дезінфекційний обладнання повинно зберігатися в спеціальному приміщенні - шафах, чохлах, ємкостях і т.д.

Заключна дезінфекція транспорту, на якому був евакуйований інфекційний хворий, проводиться дезінфектором приймального відділення лікарні, а транспорт, який доставив з вогнища речі для камерного знезаражування і спілкувалися людей для санітарної обробки, дезінфікується персоналом, які привезли речі і людей.

Дезінфікуючий розчин для обробки транспорту беруть тієї ж концентрації, що і для знезараження в осередку. Для дезінфекції транспорту в приймальному відділенні стаціонару повинні бути дезрозчини і необхідний інвентар.

Дерматинову оббивку, чохли з клейонки протирають ганчір'ям, а м'які дивани - щітками, змоченими в дезінфікуючим розчині.

Залізничний жорсткий вагон знезаражують так само, як і житлове приміщення: підлога і стіни зрошують з гідропульта дезінфікуючими розчинами з подальшою протиранням щітками або ганчір'ям, ковдри і матраци направляють в дезінфекційну камеру, а серветки, фіранки і постільну білизну знезаражують в дезінфікуючим розчині, після чого направляють в прання.

У спальних м'яких вагонах, салонах літаків і каютах кораблів тверді поверхні знезаражують зрошенням, м'які додатково чистять щіткою або ганчіркою, змоченою в дезінфікуючим розчині. Застосовувані для цих цілей рідини не повинні бути пахучими, так як буде утруднено провітрювання. У зв'язку з тим, що містять хлор препарати можуть викликати псування металевих конструкцій і приладів, для знезараження перерахованих вище об'єктів рекомендується використовувати 3-5% розчини перекису водню або інші засоби, які не викликають корозії металів.

доля
close