Заключна дезінфекція 1 частина

Заключна дезінфекція 1 частина

Заключна дезінфекція - це дезінфекція, яка проводиться після госпіталізації, одужання чи смерті хворого, тобто після видалення джерела інфекції з метою повного звільнення вогнища від збудників, розсіяних хворим.

Заключну дезінфекцію проводять центри дезінфекції та стерилізації або дезінфекційні відділи територіальних центрів гігієни та епідеміології в епідемічних осередках при наступних інфекційних захворюваннях (або при підозрі на дану інфекційну хворобу): чума, холера, поворотний тиф, епідемічний висипний тиф, хвороба Бриля, лихоманка Ку (легенева форма), сибірська виразка, вірусні геморагічні лихоманки, черевний тиф, паратифи, сальмонельози, туберкульоз, проказа, орнітоз (пситтакоз), дифтерія, грибкові захворювання волосся, шкіри та н нігтів (мікроспорія, трихофітія, руброфітія, фавус).

Заключна дезінфекція в осередках інфекційних захворювань або при підозрі на захворювання вірусними гепатитами А і Е, поліомієліт і іншими ентеровірусна інфекція, дизентерію, ротавірусна інфекція, кишковим иерсиниозом, гострими кишковими інфекціями, викликаними невстановленими збудниками, коростою, крім центрів дезінфекції та стерилізації, дезінфекційних відділів центрів гігієни і епідеміології, дезінфекторів лікувальних установ може проводитися під керівництвом центру дезінфекції та стерилізації, працівника ГЕ або дезинфектора лікувального закладу:

медичним персоналом лікувально-профілактичних установ;

медичним персоналом дитячих і підліткових установ;

населенням в малонаселених упорядкованих квартирах або власних будинках.

При інших інфекційних захворюваннях заключна дезінфекція проводиться в залежності від епідемічної ситуації за рішенням епідеміолога територіального центру гігієни і епідеміології.

Заявка на заключну дезінфекцію подається в центр дезінфекції та стерилізації або дезінфекційний відділ територіального центру гігієни і епідеміології в протягом години після ізоляції, госпіталізації хворого або зміни діагнозу медичним працівником, який виявив інфекційного хворого.

Заключну дезінфекцію виконують дезінфекційні загони, зазвичай складаються з 2-3 чоловік (інструктора по дезінфекції та дезінфектора). Число дезінструкторов і дезінфекторів може бути збільшено в залежності від обсягу робіт (випадки дезінфекції в гуртожитках, дитячих установах, на виробництві і т.д.). Черговий лікар або фельдшер відділу осередкової дезінфекції після отримання заявки на дезінфекцію приступає до формування дезінфекційного загону, вручає дезінструктору загону наряд, інструктує його, керуючись інструкціями з виробництва заключної дезінфекції при окремих інфекціях, і намічає при цьому загальний план майбутньої роботи в осередку з урахуванням даних, отриманих від лікаря, який зробив заявку на дезінфекцію.

Дезінструктор на підставі отриманих вказівок становить вимога на дезінфекційні засоби, отримує їх і займається оснащенням дезінфекційного загону.

Основне оснащення дезінфекційного загону включає: гідропульт, дезінфаль, мішечки для деззасобів, мішок для забору речей в камеру, ліхтар, тряпкодержателе, щітки для чищення речей, тара для деззасобів, конверт для спецодягу, рушник, мило, щітка для миття рук, розпилювач для порошку , відро для дезраствора, аптечка.

Дезінфекційний загін доставляється в осередок разом зі Ким дезінфекційним обладнанням транспортом, призначеним для евакуації інфекційного хворого, якщо для цих цілей немає можливості виділити окрему машину.

доля
close