Які вітаміни потрібні вчасно і після коронавірусу

Які вітаміни потрібні вчасно і після коронавірусу

Ресурси нашого організму не безмежні. І для збільшення працездатності, профілактики різних неінфекційних, аліментарно-залежних станів у раціоні повинні бути основні компоненти їжі, одними з яких є вітаміни.
Нестача, а тим паче відсутність у організмі будь-якого вітаміну веде до порушення обміну речовин. При нестачі їх у їжі знижується працездатність людини, опірність організму до захворювань, дії несприятливих факторів довкілля
Вітамінні запаси організму виснажуються швидше, коли фізична активність людини вища за звичайну, коли вона в стресі або незвичних умовах. Період поширення COVID-19 створює такі умови для нашого організму. І неважливо, в якій фазі перебуває людина (передхвороба, хвороба або відновлення) - доцільно звернути увагу на вітамінний склад.
Найбільш важливі речовини для підтримки імунної системи при COVID-19 – це вітаміни D і С, цинк, а також омега-3-ненасичені кислоти.
Узагальнивши дані останніх досліджень, експерти запропонували свої рекомендації щодо профілактики коронавірусу – шість компонентів, потенційна користь яких за нової інфекції сьогодні активно вивчається.
Вітамін С
Чим вітамін С може допомогти нам у профілактиці COVID-19. У розвитку інфекційних захворювань дихальних шляхів важливу роль відіграє стрес. Він знижує імунітет, провокує пошкодження тканин легень та розвиток запалення. А як ми знаємо, саме легені насамперед вражає новий коронавірус.Вітамін С, що має антиоксидантні та протизапальні властивості, сприяє нейтралізації шкідливих вільних радикалів та захисту клітин легень від їх агресивного впливу. А ще вітамін С – визнаний імуностимулятор. Він посилює вироблення білків інтерферонів, які вступають у боротьбу з вірусами одними з перших.
Вітамін D3
Звісно, ​​«сонячний» вітамін D3 – комплексний регулятор імунітету. Його достатнє надходження до організму впливає на противірусний захист. На зарубіжних наукових оглядах показано роль цього нутрієнта у зниженні ризику інфекцій дихальних шляхів. Такий "бекграунд" дозволяє говорити про те, що вітамін D може виявитися корисним у профілактиці коронавірусної інфекції.

Цинк при коронавірусі
У період пандемії у всіх країнах світу відзначався високий попит на цинкові препарати, і це невипадково. Нестача цинку знижує активність імунної системи.
В даний час активно вивчається здатність цинку блокувати активність ферменту РНК-полімерази коронавірусу та перешкоджати його розмноженню.
Також передбачається, що це мікроелемент може знижувати активність іншого дуже важливого ферменту – АПФ2, з допомогою взаємодії із яким вірус проникає у клітину.
Хто знає, можливо нові препарати для захисту від коронавірусної інфекції будуть містити навіть цинк! Принаймні для цього вже є передумови.
Кверцетин
Більш фармакологічно чиста форма кверцетину, яка не є токсичною навіть за надвисоких доз.
Кверцетин - унікальний природний біорегулятор з найширшим спектром впливу. Це еталонний антиоксидант, що перешкоджає руйнуванню клітинних мембран вільними радикалами та розвитку запалення.
Кверцетин благотворно впливає на стан судинної стінки капілярів, зменшує в'язкість крові та перешкоджає тромбоутворенню. У людей з бронхо-легеневими захворюваннями при пневмонії, хронічному бронхіті, астмі, ХОЗЛ (хронічній обструктивній хворобі легень) він сприяє зменшенню частоти нападів, швидшому зникненню кашлю, задишки, набряклості бронхів, поліпшенню прохідності бронхів, відновленню легеневої тканини та нормальному бронюванню. А останні дані досліджень із Китаю показують, що Кверцетін дуже перспективний проти коронавірусу.
Мелатонін
Мелатонін відомий, перш за все, як регулятор циклу неспання та сну. Але хто сказав, що ця властивість єдина? Для проведення інтенсивної терапії у пацієнтів з COVID-19 пропонується приймати мелатонін для профілактики та пом'якшення симптомів коронавірусної інфекції. У зв'язку з вітаміном C, D3 та цинком мелатонін може зіграти роль у покращенні перебігу хвороби. Мелатонін забезпечує захист від найбільш тяжкого ушкодження легенів завдяки його здатності впливати на запалення, чим привертає увагу вчених як засіб, що потенційно знижує тяжкість перебігу нової коронавірусної інфекції. А ще мелатонін виявляє протитривожні та антидепресивні властивості, допомагаючи цим психологічно легше переносити труднощі карантину.

Жирні кислоти омега-3
Фахівці відзначають, що Омега-3 є незамінними для легенів, тому що є будівельним матеріалом для клітинних мембран. Клітини, в яких міститься достатня кількість жирних кислот, надійно захищають альвеоли від проникнення та розмноження вірусів. З цієї причини у людей з низьким індексом Омега-3 підвищується ризик зараження коронавірусних інфекцій, а також ймовірність тяжкого перебігу захворювання, і, навпаки, пацієнти з високим рівнем Омега-3 мають більше шансів на одужання.


Будь-які препарати, у тому числі вітаміни, слід приймати тільки після призначення лікаря. Не варто "прописувати" собі вітаміни за порадою "доброзичливців" або просто на основі власних відчуттів.

 

доля
close