Техніка безпеки при роботі з дезінфікуючими засобами

Техніка безпеки при роботі з дезінфікуючими засобами

В сучасних умовах при проведенні дезінфекції застосовується великий асортимент дезінфікуючих засобів. Деякі з них мають подразнюючу дію при попаданні на шкіру, слизові оболонки очей та органів дихання, можуть всмоктуватися через шкіру і слизові, а також надавати аллергизирующее дію. Медичний персонал, який виконує дезінфекційні роботи, також може зазнати впливу несприятливих фізичних факторів (висока температура, підвищена вологість, промениста енергія та ін.). Для охорони здоров'я медичних працівників та щоб уникнути випадкових отруєнь при роботі з дезінфікуючими засобами необхідно дотримуватися певних заходів щодо охорони праці та техніки безпеки.

Що всі  приходять на роботу в дезінфекційні установи проходять попереднє медичне обстеження. Повторні медичні обстеження проводяться не рідше одного разу на рік. До роботи з дезінфікуючими засобами не допускаються особи молодше 18 років, вагітні та жінки.

Всі роботи, пов'язані з дезінфікуючими засобами (розфасовка, приготування розчинів, обробка об'єктів та ін.) Проводяться в спецодязі (халат, чоботи, косинка) з обов'язковим використанням засобів індивідуального захисту (респіратор, рукавички, герметичні окуляри). Для захисту шкіри рук від пилоподібних препаратів рекомендуються рукавиці бавовняні, а при роботі з розчинами дезінфікуючих засобів - гумові технічні рукавички або рукавиці з плівчастим покриттям. Не рекомендується використовувати медичні рукавички в зв'язку з тим, що затікання в них деззасобів створює умови для роздратування шкіри і кращого всмоктування. Не можна працювати з деззасобами при наявності мацерації, подряпин, ран на ділянках тіла, відкритих для впливу засобів, так як через пошкоджену шкіру полегшується проникнення препарату в організм.

При проведенні всіх робіт з дезінфікуючими засобами необхідно дотримуватися правил особистої гігієни. Заборонено палити і приймати їжу і напої в оброблюваному приміщенні.

Щоб уникнути нещасних випадків не можна залишати без нагляду дезінфікуючі засоби, зберігати харчові продукти в виробничих приміщеннях, заборонено переносити харчові продукти разом з деззасобами.

Необхідно суворо дотримуватися правил зберігання дезінфікуючих засобів. Їх зберігають у непошкодженій тарі в складських приміщеннях, обладнаних припливно-витяжною вентиляцією. Приміщення складу повинно бути сухим, мати гладкі оштукатурені стіни і цементну підлогу. Склад повинен мати кілька кімнат: для зберігання дезінфікуючих засобів, їх видачі та кімнату перебування комірника. У кімнаті перебування повинна бути аптечка першої допомоги.

Дезінфікуючі засоби (тара, упаковка) повинні мати чіткі паспорта із зазначенням назви, дати виготовлення, терміну придатності.

доля
close