Стерилізація та дезінфекція стоматологічних інструментів

Стерилізація та дезінфекція стоматологічних інструментів

За даними центрів по контролю і профілактиці захворювань, стоматологічні інструменти підрозділяються на три категорії в залежності від ризику передачі інфекції. Класифікація критичних і некритичних засновані за такими критеріями:

1) Дані інструменти використовуються для проникнення в м'які тканини або кістка, інструменти проникаючі в кровотік. Вони повинні бути простерилізовані після кожного застосування. Стерилізація повинна проходити рідкими хімічними засобами, дані інструменти включають в себе пінцети, скальпелі, кісткові долота, скейлери і хірургічні бори.

2) полукрітіческіе інструменти є ті, які не проникають в м'які тканини або кістка, але контакт слизовою оболонкою або неушкодженою шкірою, такі як дзеркала, багаторазові
лотки і амальгами конденсаторів. Ці пристрої також повинні стерилізувати після кожного використання

3) Некритичні інструменти-це ті, які вступають в контакт тільки з неушкодженою шкірою наприклад, зовнішні компоненти рентген голови, манжети артеріального тиску оксиметри. Такі пристрої мають відносно низький ризик передачі інфекції; і таким чином, можна обробляти проміжним рівнем або низьким рівнем дезінфекції. Дезінфекцією проміжного рівня є дезінфектанти які будуть відзначені як спороцидні (наприклад, фенольні смоли, йодофори і містять хлор). Низького рівня дезинфікуючого засобу (наприклад, четвертинні амонієві сполуки). використовується як критерій для оцінки ефективної бактерицидної обробки.

Інструменти Обробки
Всі критичні стоматологічні інструменти, повинні стерилізувати після кожного використання Перед стерилізацією або дезінфекцією високого рівня, інструменти повинні бути очищені так, що б будь-яке сміття був видалений. Ферментативний і неферментативне рішення полегшує чистку приладу. Рукавички слід використовувати при роботі з забрудненими інструментами.

Інструменти обов'язково вимочити в воді або дезинфікуючим / миючим засобом якомога швидше після використання, щоб запобігти висиханню біологічного забруднення.

Застосування інгібіторів корозії захищає інструменти від корозії, яка може виникнути в результаті дезінфекції. Стерилізація рекомендується для високошвидкісних стоматологічних наконечників, важливо дотримуватися інструкції виробників для чищення, змащення і стерилізації для забезпечення ефективності процесу стерилізації і довговічності інструментів. Інструменти після стерилізації повинні бути промиті стерильною водою, після висушують і поміщають в стерильний контейнер.

доля
close