Рекомендації для дитячих садків COVID-19

Рекомендації для дитячих садків COVID-19

COVID-19 це вірусне захворювання, яке передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, в основному при контакті з інфікованою людиною, у якого присутні характерні симптоми. Вірус може поширюватися і через заражені поверхні. При сприятливих умовах вірус здатний зберігатися до трьох днів, але руйнується при дезінфекції.
Як правило у дітей хвороба COVID-19 протікає дуже легко і тому слід стежити більш уважно за здоров'ям дітей і за виникаючими у них симптомами.
В установах, що надають послуги з цілодобового догляду за дітьми з вадами здоров'я важкої і глибокої ступеня тяжкості, слід додатково слідувати інструкціям, складеним для соціальних установ

Чи не дозволяється приводити в дитячий сад / в установу по догляду дітей з ознаками респіраторних захворювань, а також дітей у батьків яких виявлена ​​хвороба COVID-19.

Працівники дитячих установ, у яких виникли симптоми респіраторного захворювання, повинні залишатися вдома.

Перевіряти зранку стан здоров'я дитини, яка прийшла в садок / в установу по догляду за дітьми, і в разі виявлення температури або кашлю відправляти дитину з батьками додому.

По можливості виділити приміщення, куди можна було б при необхідності ізолювати дитину з підозрою на інфекцію. При цьому ізольованому дитині необхідно забезпечити спостереження.

Звільнити ізолятор від зайвих речей; всі поверхні, підлогу і стіни ізолятора повинні бути оброблені і дезінфікуючих препаратів. Забезпечити ефективну вентиляцію і провітрювання приміщень.

Проводити вологе прибирання приміщень кожні 3-4 години. При збиранні слід обробляти лавки, стільці, столи, дверні ручки, вимикачі і.т.д. миючим / дезинфікуючим засобом. Миючі засоби та засоби для дезінфекції слід зберігати в недоступному для дітей місці.

Мити меблі, полиці, радіатори раз на добу, два рази на день обробляти дезинфікуючим засобом приміщення туалету. Мити регулярно споруди, що знаходяться на ігрових майданчиках.

Мити іграшки (в тому числі м'які іграшки) у міру забруднення і щонайменше раз на тиждень. М'які іграшки рекомендується на час надзвичайного стану прибрати, за винятком особистих іграшок, з якими діти сплять.

Забезпечити туалети достатньою кількістю миючих засобів і одноразових серветок для рук, а також встановити контейнери для сміття, що відкриваються за допомогою педалі.

Проінформувати персонал про необхідність дотримуватися гігієни рук. Руки слід мити під проточною водою з милом або використовувати антисептики для рук.

Звертати увагу дітей на необхідність дотримання гігієни рук, демонструвати дітям, як правильно мити руки. Також можна пояснити дітям, що представляє собою вірус і чому так важливо дотримуватися дистанції з іншими людьми. Уникати в дитячому садку / в установі по догляду за дітьми проведення масових заходів.

У разі наявності в дитячому садку змішаних груп, стежити, щоб коло контактів дітей залишався по можливості незмінним (склад групи не повинен змінюватися).

В установах, де є свої ігрові майданчики або прогулянкові майданчики, проводити якомога більше часу на свіжому повітрі (в тому числі організовувати навчання на природі). В установах, де немає окремих майданчиків для гуляння, вчителі, виходячи на вулицю з дітьми, повинні уникати контактів з іншими людьми.

Вихователям необхідно пояснювати дітям, що: Не можна використовувати чужі окуляри, питні пляшки / посуд, ложки і т.д; Кашляючи і чхаючи необхідно прикривати рот серветкою. Використану серветку слід відразу ж викинути і помити руки з милом; Немитими руками не слід чіпати / терти очі; Треба частіше мити руки. При цьому звертати увагу дітей на те, що руки необхідно мити протягом 15-20 секунд, демонструвати дітям, як правильно мити руки і використовувати одноразові паперові серветки, щоб висушити руки. Вихователю слід проінформувати батьків щодо наступних питань гігієни: 

1. Гігієна рук - руки слід мити з милом під теплою проточною водою або використовувати дезінфікуючий засіб на основі спирту. Батькові необхідно стежити за гігієною рук дитини.

2. Уникнення тілесного контакту - слід уникати близького контакту з дорослими і дітьми, які кашляють або чхають, оскільки при кашлі або чханні можна вдихнути частинки зараженого аерозолю і тим самим заразитися самому. Батькові слід пояснити дитині, що не слід обіймати друзів, давати іншим принесені з дому іграшки, і в іграх дитині слід триматися від інших дітей по можливості далі.

3. Уникнення зайвих торкань особи - руки стикаються постійно з різними речами і поверхнями, які можуть бути заражені. Батькові необхідно пояснити дитині, що при торканні брудними руками очей, носа, рота є ймовірність заразитися вірусом.

4. Використання дитиною особистого склянки / чашки для пиття - використання одноразової або особистої посуду необхідно для уникнення поширення інфекційних захворювань. Місце зберігання особистої посуду заздалегідь обмовляється з учителем.

5. Інформування вихователя про кашляєте або чхаєте дитину - вихователю слід повідомляти, якщо дитина помітить, що його друг / подружка чхає або кашляє.

6. Ввічливість по відношенню до інших - батькам слід пояснити дитині, що при кашлі або чханні необхідно прикривати рот ліктем або серветкою. Використану серветку необхідно викинути в сміття і помити руки. Так само батькам слід пояснити дитині, що, якщо прикривати рот долонею, то віруси з долоньки можуть потрапити на інших людей і на інші речі при зіткненні. Якщо під рукою немає серветки, то краще відвернутися під час чхання або кашлю від інших людей подалі - НЕ чхати і не кашляти на інших людей.

З огляду на, що в Україні широко поширений COVID-19, у всіх дітей з гострими респіраторними симптомами слід підозрювати COVID-19.

У разі, якщо у дитини виявляться в дитячому саду симптоми (кашель, нежить) слід. Негайно повідомити про це батькам і попросити забрати дитину з садка при першій же можливості. Ізолювати дитину до приїзду батьків. При цьому важливо не налякати дитину, пояснивши йому та іншим дітям групи необхідність ізоляції.

Якщо стан здоров'я дитини помітно погіршиться до приїзду батьків, зателефонувати і викликати швидку допомогу. 

Звести до мінімуму кількість людей, що контактують з хворою дитиною.

Обробити миючим / дезинфікуючим засобом приміщення, поверхні і речі загального користування (наприклад ручки дверей, сміттєвий бак, змішувач крана, столи).

Зберігати потенційно заражені вірусом відходи (серветки) окремо від інших відходів в закритому мішку. Після 72 годин можна викинути ці відходи разом із звичайним сміттям.

Батькам дитини негайно проконсультуватися з сімейним лікарем. при підтвердженні у дитини діагнозу COVID-19 повідомити про це в дитячий сад / в установу по догляду за дитиною. Дитячий сад / установа по догляду за дитиною повідомляє про це батькам інших дітей дотримуючись анонімність дитини і не розголошуючи інші особисті дані дитини.

Якщо у дитини підтвердився діагноз COVID-19 необхідно закрити групу. Діти і працівники, які були в близькому контакті з хворою дитиною, залишаються вдома на 14 днів. Перебуваючи з дитиною в ізоляції, слід уникати фізичного контакту з іншими сім'ями, в тому числі ігор з іншими дітьми і відвідування місць скупчення людей. Також слід уникати контакту з людьми похилого віку і / або з людьми, що мають хронічні захворювання.

Решта групи садочка можуть продовжувати звичайний ритм роботи.

Близьким вважається контакт, якщо дитина або дорослий: живе в тому ж домогосподарстві; був в безпосередньому контакті з хворим COVID-19 (щонайменше 15 хвилин і на дистанції 2 метрів);

був в безпосередньому контакті (і без засобів особистого захисту) з біологічними рідинами, наприклад був поруч з кашляючих, чхає чи контактував з використаної серветкою хворого;

перебував з хворим COVID-19 в одному приміщенні (наприклад, в групі, в лікарняній кімнаті очікування) щонайменше 15 хвилин і на дистанції 2 метрів;

знаходився в транспортному засобі поблизу с людиною з підозрою на COVID-19 (пасажири, які сиділи на одному ряду з цією людиною або 2 ряди попереду і 2 ряду позаду нього.

МОЗ України рекомендує використання хлорвмісних, спиртовмісних і препаратів, що мають комплекс четвертинних амонієвих сполук. З великого спектра препаратів в реєстрі можна рекомендувати до використання такі

Септомакс- (Дезінфекція поверхонь, інструментів)
Дезмакс таблетки- (Дезінфекція поверхонь, інструментів) 
Дезмакс порошок- (Дезінфекція поверхонь, інструментів)
Дезмакс гранули- (Дезінфекція поверхонь, інструментів)
Еклін-Оксі ( дезінфекція поверхонь, стерилізація інструментів)
Кліндез 401- (дезінфекція поверхонь, інструментів)
Сурфаніос лемон фреш UA- (дезінфекція поверхонь, стерилізація інструментів) 
Вінсепт (Антисептик для рук і шкіри)
Стериллиум - (Антисептик для рук і шкіри)
Аніосраб 800- (Антисептик для рук і шкіри)

доля
close