Методи дезінфекції- хімічний метод

Методи дезінфекції- хімічний метод

Хімічний метод дезінфекції полягає в застосуванні різних хімічних речовин, що викликають загибель мікроорганізмів на поверхні і всередині об'єктів і предметів навколишнього середовища, а також в повітрі і різних субстратах (гній, мокротиння, випорожнення і так далі).

Хімічні засоби діють більш поверхнево, ніж висока температура. Проте цей спосіб дезінфекції найбільш часто застосовується в дезінфекційної практиці, головним чином тому, що застосування його значно більше доступніше, ніж застосування високої температури. Крім того, багато предметів, що псуються при впливі на них високої температури, можуть бути без шкоди оброблені хімічними дезінфікуючими засобами.

Серед хімічних речовин дуже багато викликають загибель мікроорганізмів, однак для цілей дезінфекції застосовуються лише ті з них, які відповідають певним вимогам.

Основні вимоги, що пред'являються до дезінфікуючих речовин:

1)      висока бактерицидність;

2)      нешкідливість для людей;

3)      нездатність викликати пошкодження оброблюваних предметів;

4)      розчинність в воді;

5)      стійкість при зберіганні;

6)      простота застосування;

7)      збереження бактерицидного дії в присутності органічних речовин;

8)      дешевизна виробництва.

 У препаратах дезінфікуючих засобів застосовуються речовини, що відрізняються один від одного і синтезовані для певних цілей дезінфекції, використовуються багато хімічних речовин, а також їх суміші, вибір яких визначається видом збудника, характером оброблюваних предметів, умовами навколишнього середовища і т.д.

доля
close