Методи деконтамінації предметів

Методи деконтамінації  предметів

Вибір адекватного рівня і методу деконтамінації залежить від ряду факторів, включаючи матеріал, з якого виготовлений той чи інший інструмент, вид процедури, фінансові міркування і т.д. Близько 30 років тому Е.Х.Сполдінг (E.H.Spaulding) розробив раціональний підхід до обробки медичних інструментів і предметів догляду за хворими. Сполдінг запропонував розділити всі інструменти і предмети догляду за хворими на три категорії (критичні, полукрітіческіе і некритичні інструменти і предмети) в залежності від ризику розвитку інфекції при їх використанні. Ця класифікація проста і логічна і з успіхом використовується в багатьох країнах світу.

Критичні предмети - інструменти, контамінація яких пов'язана з високим ризиком розвитку інфекції (використовуються на стерильних тканинах, порожнинах і судинній системі).

До категорії критичних предметів відносяться: хірургічні інструменти, імплантати, голки, серцеві катетери, судинні катетери, сечові катетери, внутрішньоматкові пристрої.

Більшість критичних предметів повинні закуповуватися як стерильні одноразові або піддаватися стерилізації.

Полукрітіческіе предмети - предмети, що контактують зі слизовими оболонками або неінтактной шкірою.

До полукрітіческіе предметів відносяться: ендоскопи, ректальні термометри, дихальне обладнання, обладнання для анестезії, інструменти, які використовуються в піхву, а також будь-які предмети, контаміновані вірулентними мікроорганізмами.

Методи деконтамінації полукрітіческіе предметів. Більшість полукрітіческіе предметів вимагають обробки методом вологої пастеризації або дезінфекції високого рівня з використанням хімічних дезінфектантів (глютаральдегид, хлорактивними речовини, стабілізована перекис водню, надкислоти).

Некритичні предмети - предмети, що контактують тільки з інтактною шкірою і не входять в контакт зі слизовими оболонками, а також предмети, які не перебувають у безпосередньому контакті з пацієнтом.

До некритичним предметів відносяться: прилади для вимірювання артеріального тиску, пахвові термометри, милиці, постільна білизна, приліжкові столики, інші предмети меблів, підлоги.

доля
close