Дезінфікуючі засоби на основі хлору

Дезінфікуючі засоби на основі хлору

                                                                                                       Дезінфікуючі засоби на основі хлору
Дезінфектанти, що містять хлор (частіше відомі як хлорсодержащие дезінфікуючі засоби) - це засоби, що мають високу протимікробну - в тому числі, антибактеріальну, антигрибкову, противірусну і спорицидну активність. Зі шкільного курсу хімії відомо, що хлор є потужним окислювачем. Коли хлорну дезінфікуючу речовину в будь-якому вигляді змішують з водою, дія активного хлору, що окислює, дозволяє руйнувати природні захисні бар'єри бактерій, вірусів, грибків і спор. Хлорсодержащіе деззасоби при взаємодії з водою утворюють хлорну кислоту з атомарним киснем, що відщеплюється. Саме він забезпечує токсичну дію на мікроорганізми.
                                                                                           Хлорвмісні дезінфікуючі засоби та їх застосування
Дезінфікуючі засоби, що містять хлор, виробляють у вигляді різноманітних форм:
таблетовані, порошкоподібні, гранульовані; рідкі форми (гелі, суспензії, пасти);
готові форми – серветки, просочені дезінфікуючим розчином на основі хлору.
Дезінфікуючий засіб на основі хлору протягом досить тривалого часу застосовують для знезараження: питної води; підлог, стін та інших поверхонь у приміщеннях; сантехоустаткування; білизни, посуду; відходів ЛПЗ.
                                                                                      Дезінфікуючі засоби на основі хлору: переваги та недоліки
Хлорсодержащіе засоби мають широкий спектр протимікробної спрямованості, сумісні з милом і коштують недорого.Якщо перерахувати їх переваги, то вони:
впливають на суперечки бактерій, гриби, віруси, бактерії, мікобактерії туберкульозу;
мають відбілюючий, гомогенізуючий ефект; розчинні у воді досить добре;
зручні для транспортування та для зберігання; зручні приготування робочих розчинів.
Є свої недоліки: можуть викликати корозію металевих виробів, поверхонь;
знебарвлюють тканини; можуть зашкодити поверхні з делікатних матеріалів; дратують слизові оболонки очей, носових ходів; можуть спричинити хімічні опіки.
Найбільш поширений хлорвмісний препарат - натрієва сіль дихлорізоціанурової кислоти, чудово розчинна у воді. Найбільш активною протимікробною дією відрізняються солі високомолекулярного аналога хлоргексидину полігексаметиленгуанідину. Хлоргексидин використовується для знезараження операційного поля та рук хірурга, лікування стоматиту, гінгівіту (у розчинах), циститу, у супозиторіях – вагініту, для профілактики вензахворювань та стерилізації інструментів.

доля
close