Дезінфекція при вірусному гепатиті А в садках

Дезінфекція при вірусному гепатиті А в садках

Поточна дезінфекція в дитячих дошкільних установах (у групі, де виявлений хворий) проводиться персоналом при підозрі на захворювання вірусним гепатитом А до госпіталізації хворого, а також протягом 35 днів спостереження з дня ізоляції останнього хворого. В інших групах в цей період посилюється контроль за виконанням санітарно-гігієнічного режиму.

Інструктаж медичного персоналу (лікаря, медсестру) дитячого закладу про зміст, обсяг і методикою дезінфекційних заходів проводиться лікарем-дезінфекціоніст або помічником епідеміолога центру дезінфекції та стерилізації або центру гігієни і епідеміології.

В карантинних групах, де був виявлений хворий на вірусний гепатит А, виключають з ужитку килими, килимові доріжки, м'які іграшки, фіранки.

Протягом всього періоду карантину проводять знезараження столового і чайного посуду, дрантя для її миття, столів, дрантя для прибирання, залишків їжі, білизни, іграшок, манежів, полиць для зберігання підкладних клейонок, кімнат дитячих ігор, дверних ручок, кранів, санвузлів, горщиків , прибирального інвентарю.

Поверхні підлоги, меблів, підвіконь, дверей, дверних ручок, кранів протирають не менше 2 разів на день дрантям, змоченою в дезинфицирующем розчині. Спинки ліжок щодня в кінці робочого дня протирають ганчір'ям, змоченим теплою водою з миючим засобом.

У школах заключну дезінфекцію проводять при виникненні групових захворювань, силами центру дезінфекції та стерилізації.

При одиничних випадках вірусного гепатиту А заключну дезінфекцію виконує технічний персонал школи. При дезінфекції приміщень часто використовують хлорвміщуючі препарати (Дезактін, Хлорантоїн, Септомакс, Жавель Клейд)

Дезінфекції піддають приміщення і обладнання класу, де виявлений хворий, буфети, їдальні, санвузли, коридори, спортивний зал і музичні класи, майстерні та інші місця загального користування, перила сходових маршів. При організації навчального процесу в школі по кабінетної системи заключну дезінфекцію проводять у всіх кабінетах, де займався хворий.

При виникненні захворювань вірусним гепатитом А в групі продовженого дня в приміщеннях цієї групи проводять заключну дезінфекцію, а потім профілактичну дезинфекцію при карантині.

Якщо в школі протягом тривалого часу відзначається підвищена захворюваність вірусним гепатитом А, то необхідно постійно (в період карантину, а також при відсутності випадків захворювань) такі об'єкти, як дверні ручки в туалетах, спускові крани унітазів, водопровідні крани протирати ганчіркою, змоченою в дезинфицирующем розчині, після кожної зміни. Ручки дверей в класах, перила сходів протирають із застосуванням дезінфікуючих засобів 2 рази в день під час вологого прибирання приміщень.
Режими дезінфекції, рекомендовані при вірусний гепатит А, доцільно використовувати при проведенні дезінфекції в осередках ротавірусної інфекції, збудники якої характеризуються приблизно такий же стійкістю до дезінфікуючих засобів як і віруси гепатиту А.

доля
close