Дезінфекція при вірусному гепатиті А

Дезінфекція при вірусному гепатиті А

Після виявлення хворого на вірусний гепатит до госпіталізації і випадку ізоляції його на дому в осередку здійснюється поточна дезінфекція, яка організовується дільничним лікарем а проводиться особами, що доглядають за хворим. Навчання цих осіб правил проведення дезінфекції проводять медичні працівники.

Хворого на вірусний гепатит А  ізолюють  в окрему кімнату, забезпечують його індивідуальними  предметами: постільними речами, білизною, рушниками, носовими хустками, серветками, предметами особистої гігієни, посудом для прийому їжі, посудом для збору та знезараження виділень.

Натільну і постільну білизну хворого обробляеться   дезинфікуючим  розчином  «Септомакс» не забруднена виділеннями  02%-60 хв. 05%-45 хв. (4 л/кг), забруднена виділеннями 02%-90 хв. 05%-60 хв. (4 л/кг) методом замочування.

Використаний посуд для прийому їжі і пиття, іграшки  обробляеться  також дезинфікуючим  розчином «Септомакс»  02%-60 хв. або  «Еклін-Нук»1%-60 хв. методом протирання  або зрошення.

Виділення хворого (випорожнення, сеча, блювотні маси) Залити розчином «КлінДез 401»05%-30 хв. за співвідношення об’єму розчину до об’єму виділень  як 2:1, або засипати порошком «Септомакс»02%-120 хв.

Використаний посуд з-під виділень після спорожнення піддають дезинфекції  розчином «КлінДез 401»  01%-30 хв.  потім промивають зовні і зсередини водою.

Прибирання підлоги виробляють з використанням будь-якого миючого засобу або дезінфекційного розчину. Спеціально призначеної дрантям обробляють ручки дверей туалету, спускового бачка.

Ганчір'я, мочалки та інші предмети прибирання кип'ятять в 2% содовому розчині або в розчині будь-якого миючого засобу протягом 15 хвилин з моменту закипання.

Килими, килимові доріжки чистять щіткою, змоченою в 0,1% розчині  «Еклін-Н» або пропрасовують гарячою праскою через вологу тканину і прибирають на час карантину.

У упорядкованих квартирах заключна дезінфекція може проводитися населенням в обсязі поточної дезінфекції.

доля
close