Дезінфекція при дифтерії

Дезінфекція при дифтерії

Заключна дезінфекція при дифтерії проводиться в приміщеннях, в яких знаходився хворий. Знезараженню підлягають об'єкти зовнішнього середовища в оточенні хворого (посуд, залишки їжі, натільну і постільну білизну, предмети обстановки в кімнаті хворого, підлога, стіни, двері в місцях загального користування, ванни, раковини, унітази, збиральний матеріал), з якими контактував хворий.

При виявленні випадки захворювання на дифтерію в дитячих установах, школах, при повній ізоляції приміщення, займаного групою, заключну дезінфекцію проводять тільки в цьому приміщенні. Якщо ізоляція приміщень не повна, то дезінфекції піддають всі місця загального користування, а приміщення інших груп - за епідемічними показаннями.

При виникненні випадку дифтерії в лікувально-профілактичних установах хворого на дифтерію ізолюють в окремий бокс або напівбокс. Надалі хворого на дифтерію переводять в інфекційний стаціонар і проводять заключну дезінфекцію. Знезараження постільних речей проводять в дезінфекційних камерах.

При виявленні випадки захворювання на дифтерію на амбулаторно-поліклінічному прийомі хворого ізолюють, а в кабінеті і інших приміщеннях, де перебував хворий, проводять дезінфекцію силами персоналу установи. Приміщення піддають ретельному провітрювання. Медичному персоналу, спілкувався з хворим на дифтерію на амбулаторному прийомі, після прийому рекомендують змінити халати, косинки (шапочки), маски.

доля
close